Waga, owoce i ciężarki – symbole zdrowego odchudzania

Co widzisz, gdy patrzysz w lustro? Jeśli pierwszą myślą, która pojawia Ci się w głowie, jest zrzucenie zbędnych kilogramów, nie ma na co czekać. Rozpocznij dietę odchudzającą, ale taką, która będzie dla Ciebie w pełni bezpieczna. Specjaliści firmy cateringowej Nice To Fit You podpowiadają, co i jak jeść, aby zrzucając zbędne kilogramy, zachować zdrowie.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak ustalić sobie dobrą dietę odchudzającą,
  • jakie produkty jeść na zdrowej diecie,
  • jak zacząć odchudzanie z dietą pudełkową.

Trzeba to powiedzieć jasno – wspomagacze odchudzania w postaci herbatek czy tabletek nie zdziałają nic bez Twojego wysiłku. Jedynym skutecznym rodzajem diety jest połączenie deficytu kalorycznego z aktywnością fizyczną. Nie znaczy to jednak, że musisz się głodzić.

Jak zacząć odchudzanie?

Pamiętaj, że zdrowe odchudzanie wymaga czasu. Codzienna kontrola efektów z pewnością nie pomoże. Na nic zda się także zasada „im mniej jedzenia, tym lepiej”. Jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach, powinieneś tracić zbędne kilogramy w zdrowym tempie – około 0,5 kg tygodniowo.

Zatem jak skutecznie schudnąć i mieć pewność, że dzieje się to bez szkody dla Twojego zdrowia? Zaplanuj dietę odchudzającą z ujemnym bilansem kalorycznym – ale obliczonym, a nie tylko oszacowanym! Skorzystaj z kalkulatora diet dostępnego na stronie internetowej NTFY i sprawdź, ile kalorii powinieneś dostarczać swojemu organizmowi, aby osiągnąć zaplanowaną masę ciała. Twoje zapotrzebowanie będzie uzależnione od wielu czynników, takich jak aktywność fizyczna, płeć czy wiek. Wypełnienie tych danych zajmie Ci kilkanaście sekund, a wyniki otrzymasz jeszcze szybciej.

Co można jeść na diecie?

Aby prawidłowo funkcjonować, Twój organizm potrzebuje dobrze zbilansowanego pożywienia. Dlatego głodówka czy inna restrykcyjna dieta oparta na jedzeniu tylko kilku rodzajów produktów być może da efekt w postaci spadku wagi, ale z pewnością nie wpłynie dobrze na Twoje zdrowie.

Aby dieta odchudzająca była dobrze zbilansowana, unikaj nadmiaru tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów prostych, np. słodyczy i wyrobów z oczyszczonej mąki pszennej. W codziennych posiłkach powinny za to znajdować się:

  • pełnowartościowe białko – np. chude mięso, ryby, jaja, nabiał i nasiona roślin strączkowych – odpowiednia ilość sprawi, że będziesz gubił zbędny tłuszcz, ale zachowasz masę mięśniową zbudowaną dzięki ćwiczeniom,
  • węglowodany złożone – np. kasze, ryż, pieczywo pełnoziarniste – dzięki nim będziesz mieć dużo energii,
  • zdrowe tłuszcze – np. oliwa z oliwek, awokado, orzechy – pozytywnie wpłyną na pracę mózgu,
  • owoce i warzywa – dostarczą Ci wielu witamin i składników mineralnych, które dobrze wpłyną na odporność.

Dowiedz się także, jak schudnąć bez efektu jo-jo po zakończeniu diety.

Co wspomaga odchudzanie – dieta pudełkowa

Jeśli gotowanie nie należy do Twoich ulubionych czynności albo po prostu nie masz czasu na skrupulatne planowanie posiłków, zdecyduj się na catering dietetyczny. To idealne rozwiązanie, które pozwala nie tylko jeść zdrowo bez zastanawiania się nad kalorycznością każdego produktu, ale też – w przypadku diety pudełkowej od Nice To Fit You – z dowolnością w kwestii wyboru dań. Jesz to, co lubisz, a kilogramy lecą w dół!

Możesz elastycznie zarządzać jadłospisem i codziennie wybierać spośród wielu dań dostępnych w danym dniu. Do dyspozycji masz pakiety:

  • Basic – 20 dań spośród propozycji diety uniwersalnej Smart, klasycznej, wegetariańskiej oraz bez nabiału i ze zmniejszoną zawartością glutenu,
  • Plus – 25 dań spośród przygotowanych w ramach diet wymienionych powyżej, a dodatkowo diety z obniżoną zawartością węglowodanów,
  • Super+ – aż 30 dań do wyboru w ramach wszystkich dostępnych diet (wymienione powyżej oraz dieta Foodie, inspirowana najnowszymi trendami kulinarnymi).

Możesz postawić także na ekonomiczny pakiet START, w którego skład wchodzi jedynie dieta SMART (czyli 5 posiłków dziennie bez możliwości wyboru).

Pamiętaj, że dopełnieniem każdej diety odchudzającej powinien być regularny ruch. Wybierz aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność – tabata w domu, bieganie w pobliskim parku, a może basen? Z dietą pudełkową NTFY będziesz mieć więcej wolnego czasu, który warto przeznaczyć właśnie na sport!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here