Ananas na odchudzanie

Ananas to jeden z najsłodszych owoców. Być może dlatego niewiele osób kojarzy go jako sprzymierzeńca w walce ze zbędnymi kaloriami. A tymczasem ananas na odchudzenie jest bardzo dobry. I bardzo skutecznie może pomóc redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej.

Badania laboratoryjne nie pozostawiają złudzeń i dementują wszystkie plotki. Ananas nie jest owocem kalorycznym. Tak, jest słodki, ale nie przekłada się to na jego kaloryczność. W praktyce w stu gramach tego owocu znaleźć można zaledwie 56 kilokalorii. Ale to jeszcze nie wszystko. W owocu tym na próżno szukać tłuszczów. Co więcej, nie mają w swoim składzie również cholesterolu. A to oznacza, że są bezpieczne właściwie w każdym wieku i dla osób cierpiących na różne choroby. A na dodatek ananasy są bogatym źródłem błonnika. I to dzięki niemu fantastycznie regulują pracę układu pokarmowego, a także wspomagają go w naturalnej detoksykacji.

Mówiąc o detoksykacji organizmu, warto zatrzymać się i powiedzieć, jak ważna jest w walce z nadwagą. Bo bardzo często jest tak, że pomimo diety, organizm jakby wydawał się odporny na utratę wagi. A to za sprawą nagromadzonych w nim toksyn. To one blokują procesy rozpuszczania tłuszczu, a także zatruwają komórki odpowiedzialne za metabolizm. Pozbycie się więc toksyn jest więc kluczowe. I ananas naprawdę w tym skutecznie pomaga.

Kolejną właściwością ananasa, która sprawia, że wspomaga on procesy odchudzania, jest zawartość bromelainy. Jest to enzym roślinny, który wspomaga przyswajalność białek. Jak ma się to do odchudzania? Białka to elementy budulcowe mięśni. A im tych więcej, tym mniej tłuszczu. Co więcej, białka, tak jak i błonnik, wspomagają procesy detoksykacji organizmu. Jak więc widać, regularne spożywanie tego owocu daje realne szanse na redukcję masy ciała.

Ananas na odchudzanie polecany jest w każdym wieku. I to także zasługa jego składu. Bo oprócz wspomnianych już enzymów, ananas posiada też mnóstwo witamin minerałów.Wydawać by się mogło, że w tym owocu natura zawarła odpowiedź na wszystkie potrzeby ludzkiego organizmu. Są w nim mikro i makroelementy, których potrzebują wszystkie komórki, aby skutecznie funkcjonować. Ludzie, którzy w swojej diecie mają ananasa, mają też i zdrowsze serce, sprawniejszy mózg, czy czystszy układ oddechowy.

Ananas jest najzdrowszy, gdy spożywa się go w naturalnej postaci. Można jeść go samodzielnie, a można też łączyć go z innymi owocami, czy na przykład z makaronem i chudą szyneczką. W każdej postaci sprawdzi się doskonale, wzbogacając codzienną dietę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here