ocet na odchudzanie

W nowoczesnych kuracjach odchudzających coraz częściej wykorzystuje się działanie octu jabłkowego. Według zwolenniczek i zwolenników tej metody ma on pomóc w odchudzaniu, a także poradzić sobie z usuwaniem nadmiaru wody z organizmu i tym samym zredukować ilość występującego na skórze cellulitu. Warto rozprawić się z kilkoma stworzonymi wokół niego teoriami. Ocet na odchudzanie – czy rzeczywiście działa?

Pierwszą korzystną właściwością octu jabłkowego ma być to, że według wielu umożliwia on gubienie nadmiaru tłuszczyku. A tłuszcz jest problemem praktycznie wszystkich. Nawet bardzo szczupłe i wytrenowane kobiety często narzekają na swoje fałdki i boczki, podczas gdy mężczyźni cierpią z kolei na otłuszczone brzuchy, gdyż u nich większość tłuszczu odkłada się właśnie w tym miejscu. No to czy ocet jabłkowy zdoła ten tłuszczyk usunąć? Najprawdopodobniej nie, bo nie ma on żadnych zdolności do rozbijania tkanki tłuszczowej. Co prawda jest w stanie doprowadzić do spadku wagi, ale będzie on wynikać tylko i wyłącznie z utraty sporej ilości wody. Jedną z głównych i najpowszechniejszych właściwości octu jabłkowego jest wywoływanie efektu odwadniającego, który tylko pozornie wyszczupla sylwetkę – człowiek traci wyłącznie płyny, a nie tkankę tłuszczową, jak mu się może wydawać.

Ocet na odchudzanie ma również przyspieszać metabolizm i akurat ta hipoteza jest jak najbardziej prawdziwa. Tworzy się go z jabłek, które bogate są w składniki wykazujące się zdolnością do rozbijania komórek tłuszczowych. Oczywiście ocet sam w sobie nic nikomu nie da. Można pić go dzień w dzień dosłownie litrami, a i tak narzekać na nieatrakcyjną i otłuszczoną sylwetkę, ponieważ działa on wyłącznie w połączeniu z racjonalną dietą. To właśnie reorganizacją sposobu żywienia należałoby się zająć w pierwszej kolejności. Ludzie nie chcą się męczyć i idą na łatwiznę, pokładając wszelką wiarę w magiczne działanie przeróżnych specyfików. A trzeba pamiętać o tym, że każdy z nich jest w stanie wyłącznie pomóc w odchudzaniu. Nic natomiast nie zastąpi dobrze zbilansowanej diety. Najpierw trzeba więc zająć się swoim stylem żywienia, a dopiero potem zainteresować się tematem suplementacji.

Mimo wszystko ocet jabłkowy zdecydowanie warto pić i nie tylko ze względu na jego właściwości odchudzające. Ma on bowiem wyjątkowo silne działanie wspierające odporność. Spożywany codziennie potrafi tak bardzo wzmocnić układ immunologiczny, że żadne wirusy czy bakterie nie są go w stanie później zaatakować i doprowadzić do rozwinięcia choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here