Maseczki jednorazowe

Choć maseczki jednorazowe zyskały większą popularność dopiero niedawno, to w niektórych branżach są one użytkowane na co dzień. Mowa tutaj nie tylko o osobach, które pracują w trudnych warunkach, na przykład zapylenia. Im bowiem pracodawca zobowiązany jest zapewnić odpowiednia ochronę. Niemniej jednak maseczki jednorazowe używane są również w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, podologicznych czy w przychodniach. Warto zapewnić je nie tylko pracownikom, ale również klientom.

Zapas maseczek na co dzień

Dużym zapasem maseczek jednorazowych powinny dysponować zakłady, które świadczą usługi z zakresu ochrony zdrowia, z branży beauty, czy apteki. W przychodniach medycznych istnieje największe prawdopodobieństwo zarażenia się jakąś chorobą, dlatego też maseczki jednorazowe powinni zakładać wszyscy pracownicy, nie tylko lekarze. Tymczasem w zakładach kosmetycznych maseczki jednorazowe mogą dodatkowo chronić przed przykrymi zapachami lakierów czy innego rodzaju produktów do pielęgnacji. Zapas maseczek jednorazowych z filtrami jest również istotną kwestią w przypadku firm, których pracownicy wykonują część obowiązków w terenie. Dotyczy to głównie pory zimowej, gdy poziom pyłów zawieszonych w powietrzu znacznie przekracza dopuszczalne normy.

Maseczki dla klientów

W dzisiejszych czasach zachowanie prawidłowej higieny stanowi dla nas priorytet. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w zamkniętych pomieszczeniach użyteczności publicznej musimy nosić maseczki jednorazowe, taki jak np. https://efektbhp.pl/pol_m_OCHRONA-ZDROWIA_MASKI-402.html. Czasami jednak klientom zdarza się o nich zapomnieć, gdy wychodzą z domu. W dobrym tonie jest zaoferowanie im maseczki jednorazowej, tak aby mogli wejść do naszego zakładu i skorzystać z naszych usług. Dotyczy to w szczególności miejsc, w których klient jest umówiony na konkretną godzinę. Maseczka jednorazowa pomoże zachować bezpieczeństwo, a także będzie budować pozytywny obraz firmy w oczach klienta. Co ważne, nie kosztuje ona zbyt wiele, dlatego jej zakup nie będzie dużym nadwyrężeniem dla budżetu.

Jaką maseczkę wybrać?

Maseczki jednorazowe dostępne są w różnych wariantach, przy czym na co dzień doskonale sprawdzają się najzwyklejsze maseczki trójwarstwowe. Całkiem dobrze chronią one przed dostawaniem się patogenów do organizmu ludzkiego. Jeśli jednak zamieszkujemy na terenach o dużym poziomie zapylenia, to dobrze jest wybrać maseczki z filtrem, dzięki którym zanieczyszczenia nie będą wnikać do naszego organizmu. Co ważne, maseczek z filtrem używamy głównie na zewnątrz, wewnątrz budynków wystarczające okazują się być maseczki trójwarstwowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here