soczewki kontaktowe miesięczne
Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Wśród kilku rodzajów soczewek kontaktowych pozytywnie wyróżniają się modele miesięczne. Osoby mające problem ze wzrokiem cenią sobie je przede wszystkim za cenę, ale nie tylko. Sprawdź, czym są i jak je używać.

Czym są soczewki miesięczne?

Zanim dowiesz się, czym są soczewki kontaktowe miesięczne, ważne jest to, abyś miał(a) świadomość tego, jakie są rodzaje soczewek. Ze względu na użytkowanie wyróżniamy:

  • jednorazowe soczewki – są to soczewki, które rano zakłada się na gałkę oczną, a wieczorem ściąga i wyrzuca do kosza,
  • wielorazowe soczewki – są to soczewki, które rano zakłada się na gałkę oczną, a wieczorem odpowiednio oczyszcza i przechowuje do specjalnym pojemniku; kolejnego dnia ponownie zakłada się te same szkła.

Soczewki kontaktowe miesięczne są rodzajem wielorazowych szkieł, które pozytywnie wyróżniają się swoją ceną. Można je używać aż przez 30 dni, co sprawia, że wydasz za nie mniej, niż decydując się na soczewki kontaktowe jednodniowe. Jednocześnie dają ten sam komfort użytkowania, co inne szkła. Możesz w nich bez przeszkód uprawiać sport czy też nosić je niezauważanie bez wpływu na wygląd Twojej twarzy.

Na czym polega użytkowanie soczewek miesięcznych?

Soczewki kontaktowe miesięczne, jak sama nazwa wskazuje, mogą być użytkowane przez miesiąc. To oznacza, że przy odpowiedniej pielęgnacji i zachowaniu higieny możesz je nakładać na swoje gałki oczne przez ok. 30 dni. Poza tym niczym się nie różnią od innych szkieł. Dają te same zalety co soczewki kontaktowe jednodniowe czy dwutygodniowe, m.in. mogą być używane podczas uprawiania sportu i wysiłku fizycznego bez obaw o przesunięcia.

Soczewki miesięczne – dla kogo są odpowiednie?

Soczewki kontaktowe miesięczne są dedykowane osobom, które chcą sobie zapewnić komfort i wygodę, a jednocześnie zależy im na oszczędności. Dzięki ciągłemu nakładaniu tych samych szkieł są znacznie tańsze niż soczewki kontaktowe jednodniowe. I to nawet wtedy, jeśli dodasz do nich koszt zakupu odpowiednich preparatów czyszczących. Jednocześnie dają dużo więcej wygody niż okulary. Decydując się na takie soczewki, nie musisz nosić niewygodnych oprawek na twarzy ani martwić się o parujące szkła. Nie spadną Ci one także podczas biegu. Jeśli więc szukasz komfortu i dobrej ceny, soczewki miesięczne będą dla Ciebie.

Jak pielęgnować soczewki miesięczne?

Odpowiednia pielęgnacja soczewek kontaktowych jest kluczowa (wyjątkiem są soczewki kontaktowe jednodniowe). Dzięki higienie nie tylko spełnią one swoją rolę, ale także sprawią, że unikniesz infekcji. Jak wygląda cały proces? Pamiętaj, aby przed każdym dotknięciem szkieł umyć ręce. Rano nałóż je na gałki oczne, a następnie umyj pojemnik na soczewki kontaktowe miesięczne. Wieczorem natomiast zdejmij szkła, oczyść je płynem pielęgnacyjnym i włóż do pojemniczka ze świeżym płynem. Powtarzaj tę czynność każdego dnia. Po miesiącu wymień soczewki na nowe. Choć mogłoby się wydawać, że cały proces jest czymś skomplikowanym, to nic bardziej mylnego! Już po kilku dniach stanie się nawykiem, którego niemalże nie będziesz zauważać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here