maski antysmogowe

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach zanieczyszczenia środowiska biją prawdziwe rekordy popularności. Nawet zwykłe wyjście po zakupy w większych miastach może skończyć się tym, że do naszego organizmu przedostanie się szereg toksycznych substancji, które niekorzystnie wpłyną na nasze zdrowie. To samo tyczy się sportowców, a głównie biegaczy, którzy decydują się na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. By uniknąć więc bólu głowy i męczącego kaszlu tuż po joggingu, zaleca się maski antysmogowe do biegania. Jednak jak wybrać najlepsze modele?

Maski antysmogowe do biegania – przed czym ochronią biegaczy?

Czasy w których mogliśmy cieszyć się świeżym powietrzem, odeszły już w niepamięć. Obecnie spaliny samochodów, czy dym z kominów fabryk sprawił, że smog unoszący się nad wielkimi miastami, praktycznie całkowicie je opanował. Wobec tego osoby, które nie rezygnują z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, powinny wyposażyć się w maski antysmogowe. Są one polecane przede wszystkim biegaczom, gdyż to ich płuca najbardziej narażone są na toksyny i zanieczyszczenia, które przedostaną się do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. W przypadku masek smogowych, możemy więc mówić o profesjonalnej ochronie przed:

  • bólami głowy;
  • nudnościami;
  • podrażnieniami układu oddechowego;
  • łzawieniem oczu;
  • uczuciem chronicznego zmęczenia i wyczerpania.

Maski antysmogowe dla biegaczy sprawią więc, że ich każdy trening będzie efektywny i po prostu przyjemny.

Wymienny filtr

Maski antysmogowe są wstanie chronić drogi oddechowe biegaczy dzięki temu, że został w nie wbudowany wysokiej jakości filtr. Oczywistym jest jednak fakt, że już po jednorazowym joggingu, takie filtry w maskach antysmogowych pełne będą zanieczyszczeń i zabrudzeń. Ważne jest więc, by biegacze wybierali te maski antysmogowe, w których ten filtr będą mogli po prostu wymienić. Dzięki temu ich maski antysmogowe przetrwają znacznie dłużej w konfrontacji z miejskim powietrzem.

Jaki filtr do masek antysmogowych dla biegaczy będzie najlepszy?

Maski antysmogowe dla biegaczy mają zatrzymywać nie tylko toksyczne cząsteczki spalin, ale także i kurz, mikropyły oraz gazy. Wobec tego w przypadku wyboru masek antysmogowych najważniejsze staje się wybranie odpowiedniego filtra. Obecnie najlepszymi maskami antysmogowymi na rynku są te, wyposażone w filtr węglowy lub HEPA. Takie maski antysmogowe wykazują się największą skutecznością w zatrzymywaniu szkodliwych drobinek, a same filtry są wyjątkowo odporne i trwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here