Jakie są zalety konsultacji lekarskich online

Pandemia koronawirusa przyspieszyła postęp telemedycyny. Obecnie konsultacje lekarskie online nikogo już nie dziwią i są chętnie wybieraną formą kontaktu z pracownikami medycznymi. Mają one wiele zalet, ponieważ pacjent nie musi jechać do ośrodka zdrowia i czekać na przyjęcie. Dodatkowo nie musi brać dnia wolnego w pracy, ponieważ konsultacja taka może odbyć się o każdej porze, a dodatkowo dzięki temu, że przebiega online, da się ją zrealizować w dowolnym miejscu. Dlaczego warto korzystać z konsultacji lekarskich online? Podpowiadamy.

Czy konsultacje dostępne są całą dobę?

Konsultacje lekarskie online w wielu miejscach dostępne są przez całą dobę. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy zapisać się na wizytę, ale w razie potrzeby uzyskamy pomoc również w nocy od lekarza pełniącego dyżur . Usługa taka dedykowana jest nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom. Podczas takiej konsultacji możemy otrzymać poradę od lekarza i receptę na niezbędne w danej sytuacji leki, na przykład na stronie https://receptaulekarza.pl/.

Z jakimi problemami możemy się zgłosić do lekarza online?

Do lekarza online możemy zgłosić się z większością dolegliwości. Może on nam jednak pomóc zwłaszcza w przypadku przeziębienia czy grypy żołądkowej lub innego nagłego stanu, który jednak nie zagraża naszemu życiu. Na takiej wizycie możemy otrzymać również receptę na awaryjną antykoncepcję hormonalną. Podczas konsultacji online możemy omówić z lekarzem objawy, które nas niepokoją lub poprosić o przedłużenie leczenia chorób przewlekłych.

Czy lekarz online ma dostęp do historii naszych chorób?

Dostęp do naszej historii leczenia mają lekarze rodzinni. Dodatkowo pacjent za pośrednictwem IKP może udzielić zgody na dostęp do jego dokumentacji medycznej również innym podmiotom i lekarzom specjalistom. Jednak, aby przyśpieszyć konsultacje, zazwyczaj przed rozpoczęciem teleporady pacjent powinien wypełnić formularz, w którym może opisać swoje choroby przewlekłe i dotychczas przyjmowane leki, alergie czy nadwrażliwość na niektóre substancje.

Czy możemy przedłużyć receptę na stale przyjmowane leki?

Podczas konsultacji lekarskiej online możemy przedłużyć receptę na stale przyjmowane leki. Jest to więc doskonała opcja dla osób, które chorują przewlekle i nie mają możliwości udać się na wizytę stacjonarną. Jednak w ankiecie, którą wypełnia się przed taką wizytą, mogą zostać poproszeni o załączenie dokumentacji poświadczającej zażywanie danego leku. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku preparatów odurzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here