Jak wybrać podpaski na nietrzymanie moczu

Czy podpaski można stosować w przypadku nietrzymania moczu? A może dostępne są podpaski opracowane z myślą o tej dolegliwości?

Podpaski na nietrzymanie moczu

Często można spotkać się z twierdzeniem, że podpaski nie są dobrym rozwiązaniem w przypadku nietrzymania moczu. Faktycznie jest to prawdą, lecz w sytuacji, gdy nietrzymanie moczu jest dość częste lub intensywne, a Ty chcesz używać zwykłych podpasek. Jednak podpaski dedykowane osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu mogą znakomicie spełniać swoje funkcje – są bardzo chłonne, delikatne dla Twojej skóry i do tego dyskretne. Dlatego jeśli Twoje dolegliwości nie są zbyt uciążliwe, podpaski czasem mogą sprawdzić się lepiej niż wkładki urologiczne.

Dzięki podpaskom na nietrzymanie moczu możesz znacznie lepiej radzić sobie z tą wstydliwą dolegliwością każdego dnia. Zapomnij o wycofywaniu się z życia społecznego czy rezygnacji z pracy – po prostu ciesz się każdą chwilą życia. Oczywiście należy pamiętać, że stosowanie takiej ochrony jak podpaski na nietrzymanie moczu nie zwalnia Cię z wizyt lekarskich (o ile są konieczne) oraz stosowania się do zaleceń specjalisty.

Jak wybrać podpaski na nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu nie zawsze musi być dolegliwością o dużym nasileniu. Czasem wycieki moczu pojawiają się wyłącznie w określonych sytuacjach, np. podczas śmiania się czy kichania – wówczas nietrzymanie moczu przybiera postać wysiłkową. Jeżeli natomiast pojawia się silne parcie na wizytę w toalecie, którego nie można powstrzymać, to tzw. naglące nietrzymanie moczu. Warto pamiętać, że problem może nasilać się przy przyjmowaniu niektórych leków (szczególnie diuretyków), a także przy nieprawidłowej diecie. Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu powinny unikać i ograniczyć spożywanie produktów wpływających drażniąco na błonę śluzową pęcherza moczowego, takich jak alkohol, kawa, herbata czy napoje gazowane. Nietrzymanie moczu czasem towarzyszy przebiegowi chorób neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, przy wyborze podpasek należy uwzględnić przyczynę posiadanych dolegliwością oraz ich nasilenie. Przy lekkim lub średnim nietrzymaniu moczu podpaski z pewnością spełnią swoją funkcję. Oprócz tego podpaski należy dobrać pod względem rozmiaru. Pamiętaj, że z tym zaopatrzeniem masz czuć się wygodnie i komfortowo – to największy dowód skuteczności działania podpasek na nietrzymanie moczu.

Podpaski czy wkładki urologiczne?

To poważny dylemat, który należy optymalnie rozwiązać. Ujmując najkrócej, przy problemie o niewielkim nasileniu świetnie sprawdzają się wkładki, które są cienkie i wygodne. Jeżeli Twoja dolegliwość ma intensywniejszy charakter, lepszym rozwiązaniem będą podpaski. W ofercie marki Tena znajdziesz bogaty wybór produktów przydatnych przy nietrzymaniu moczu o różnej intensywności. Pozwoli Ci to na czerpanie z życia pełnymi garściami i zapewni poczucie komfortu, którego potrzebujesz każdego dnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here