Kosmetyki do opalania

Lato to czas wakacji i beztroskiej zabawy. Otulające nas ciepłem promienie słońca zachęcają do założenia bardziej skąpego stroju i złapania nieco opalenizny. Zanim zaczniemy opalanie warto jednak odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kosmetyków? Podpowiadamy.

Na jaki rodzaj kosmetyków do opalania warto postawić?

Przy zakupie środków do opalania powinniśmy stosować się do jednej podstawowej zasady. O zakupie nie powinna decydować znajomość marki i cena, a skład danego kosmetyku. Zadaniem preparatu jest być idealnie dopasowanym do naszych potrzeb. Należy zwracać także baczną uwagę na poziom filtrów chroniących przed oddziaływaniem promieni słonecznych.

W drogerii znajdziemy wiele różnych rodzajów kosmetyków przeciwsłonecznych. Wybierać możemy spośród wielu typów mleczek do opalania, balsamów, kremów, fluidów, czy sprayów. Każdy z nich spełnia swoje zadanie, więc to od naszych osobistych preferencji zależy, na który z nich się zdecydujemy. Warto także pamiętać, że o ochronę przed promieniami słonecznymi dbać należy cały rok, a nie tylko latem.

Kosmetyki do opalania – w jaki sposób dobrać filtr?

Zasada działania filtrów przeciwsłonecznych jest banalnie prosta – im wyższy filtr, tym większa ochrona. Należy pamiętać, by powtarzać jego nakładanie co dwie godziny w trakcie opalania, a także po każdym wyjściu z wody w przypadku kąpieli. Każdy kosmetyk zawiera na opakowaniu informację o ochronie przed promieniowaniem, czyli tzw. SPF. Moc filtra przedstawia pięciostopniowa skala.

Słaby SPF przyjmuje wartości od 2 do 6, średni od 8 do 12, a wysoki od 15 do 25. Rozróżniamy jeszcze dodatkowe dwa, najmocniej chroniące przed słońcem rodzaje. Filtr o bardzo wysokim SPF przyjmuje wartości od 30 do 50, a ultrawysoki od 50 w górę. Wybierając kosmetyki do opalania zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ten ostatni.

Dlaczego stosowanie kosmetyków do opalania jest tak ważne?

Niestety pomimo rosnącej świadomości, konieczność stosowania kremów z filtrem nadal jest często lekceważona. Potencjalne skutki zaniedbań mogą być jednak bardzo poważne. Częsta ekspozycja na słońce przy jednoczesnym braku użycia filtra grozi wzrostem prawdopodobieństwa zachorowania na czerniaka.

Należy być także świadomym, że odpowiedzialne plażowanie nie ogranicza się jedynie do stosowania kremów przeciwsłonecznych. To także zadbanie o nakrycie głowy oraz dobranie adekwatnego do warunków ubioru. Szeroki wybór kosmetyków do opalania znaleźć można odwiedzając stronę Dr.Max Drogeria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here