peelingi lekarskie
Fot.: Pexels.com

Peelingi lekarskie to silnie działające preparaty złuszczające, mające na celu odnowę skóry i usuniecie wielu niepożądanych zmian skórnych. Wysokie stężenie substancji aktywnych gwarantuje wysoką skuteczność peelingów lekarskich. Innowacyjne zabiegi – Cosmelan i Dermamelan to aplikacja maski złuszczającej w gabinecie, a następnie kontynuacja terapii w domu, poprzez codzienną aplikację kremu złuszczającego.

Czym są zabiegi Cosmelan i Dermamelan?

Peelingi lekarskie Cosmelan i Dermamelan to bogactwo substancji złuszczających, odżywiających i regenerujących skórę. Najważniejsze z nich to: kwas kojowy, kwas azelainowy, kwas fitowy, arbutyna, retinol i witaminy. Dermamelan wyróżnia się wyższą zawartością składników aktywnych oraz obecnością kwasu salicylowego, przez co dedykowany jest głównie skórze łojotokowej. Obydwa preparaty powodują usuwanie przebarwień, zminimalizowanie porów, regulację wydzielania łoju i stymulację syntezy kolagenu. Efektem jest odmłodzenie i rewitalizacja twarzy. Eksfoliacja chemiczna stymuluje skórę, prowadząc do jej remodelingu i odzyskania jędrności. Zabieg jest dedykowany skórze tłustej i mieszanej, jak i dojrzałej.

Wskazania do wykonania zabiegów Cosmelan i Dermamelan

Cosmelan i Dermamelan to zaawansowana terapia depigmentacyjna, umożliwiająca przywrócenie jednolitego kolorytu skóry. Te peelingi lekarskie polecane są w celu:

  • rozjaśnienia przebarwień posłonecznych, potrądzikowych czy hormonalnych
  • rozjaśnienia blizn
  • zwężenia rozszerzonych porów
  • leczenia zaburzeń rogowacenia skóry
  • dotlenienia i odżywienia skóry
  • redukcji płytkich zmarszczek i wiotkości skóry
  • dermostymulacji skóry.

Na czym polegają zabiegi depigmentacyjne?

kuracja Cosmelan w domu
Fot.: Pexels.com

Peelingi lekarskie to najskuteczniejsza forma eksfoliacji skóry, przynosząca doskonałe rezultaty w redukcji przebarwień. Intensywność zabiegu może być dostosowana indywidualnie do potrzeb skóry. Peelingi lekarskie mogą być stosowane na skórze każdego fototypu. Zabieg jest bezbolesny, jedynie kilku pierwszym dniom aplikacji kremu może towarzyszyć uczucie pieczenia i zaczerwienienie. Wszechstronne działanie daje efekt pełnej blasku, zregenerowanej i rozjaśnionej skóry bez przebarwień, drobnych blizn i zmarszczek.

Zabieg z wykorzystaniem peelingów lekarskich Cosmelan czy Dermamelan polega na zastosowaniu maski złuszczającej, nakładanej w gabinecie medycyny estetycznej. Po powrocie do domu pacjent jest zobligowany do zmycia maski po upływie 3- 12 godzin. Terapia kontynuowana jest przez okres kilku miesięcy aplikacją kremu złuszczającego. Czas terapii jest indywidualnie ustalany, uwzględniając stan skóry pacjenta i oczekiwania względem ostatecznych efektów zabiegu. Bardzo istotne jest, aby nie kończyć terapii zbyt wcześniej. Bardzo często popełnianym błędem jest rezygnacja ze stosowania kremu rozjaśniającego w momencie, gdy po około tygodniu zaobserwować można redukcję przebarwień. Należy jednak pamiętać, że pełna terapia trwa minimum trzy miesiące.

Efekty zabiegów Cosmelan i Dermamelan

Bezpośrednio po wykonaniu maski złuszczającej skóra może być zaczerwieniona, pojawia się uczucie ściągnięcia skóry. Objawy te ustępują w przeciągu 2 dni. Efekt rozjaśniający zaobserwować można po 8 – 10 dniach, a skuteczność zabiegów jest bardzo wysoka. U 99% pacjentów zmiany pigmentacyjne zredukowane zostają niemal w całości.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

efekty peelingów lekarskich
Fot.: Pexels.com

Bezpośrednio po zabiegu skóra może się łuszczyć i jest podrażniona. Wówczas przez kilka dni można stosować preparat o działaniu łagodzącym. Przez cały czas trwania kuracji należy bezwzględnie przestrzegać zalecenia dotyczącego stosowania ochrony antyUV. Oznacza to konieczność unikania ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych SPF50. W przeciwnym przypadku może dojść do rozwoju nowych przebarwień.

Przeciwwskazania do peelingów lekarskich

Zabiegu z wykorzystaniem peelingów lekarskich nie wykonuje się w przypadku aktywnych zmian na skórze, alergii skórnych, ciężkich postaci trądziku, licznych znamion melanocytowych lub teleangiektazji. Przeciwwskazaniem jest także ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne oraz doustna terapia pochodnymi retinoidów.

Bibliografia:

Cosmelan. Dermamelan; Mesoestetic Pharma Group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here