nici PDO wskazania
Fot.: Unsplash.com

Nici liftingujące to biowchłanialne nici polidioksanowe, które umożliwiają zaawansowany lifting twarzy. Dzięki wykorzystaniu nici PDO możliwe jest podciągnięcie opadających tkanek miękkich, wymodelowanie policzków, okolic podbródka i żuchwy. Dzięki niewielkim haczykom, nici podciągają opadające okolice twarzy, przywracając jej prawidłowy owal. Dzięki temu bez użycia skalpela możliwe jest uzyskanie efektu liftingu i kompleksowego odmłodzenia twarzy.

Czym są nici PDO?

efekty nici PDO
Fot.: Unsplash.com

Nici PDO to wytrzymałe nici liftingujące, które zakotwiczają się niewielkimi haczykami w tkanki miękkie i pozwalają na ich podciągnięcie. Nici wprowadzane są pod skórę prze pomocy długiej, cienkiej kaniuli, zatem jedynym śladem po przeprowadzonym zabiegu jest niewielkie nakłucie. Nici wykonane są w biodegradowalnego materiału, który jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i ulega degradacji po kilku miesiącach. Jednak efekty zabiegu utrzymują się znacznie dłużej – wokół nici PDO syntetyzowane są włókna kolagenowe, które utrzymują tkanki miękkie w uzyskanym dzięki zabiegowi położeniu.

Zabieg z użyciem nici liftingujących PDO to szybki, bezbolesny i niezwykle skuteczny zabieg medycyny estetycznej, pozwalający na niwelowanie wielu oznak starzenia. Nici przeznaczone są dla osób w wieku 30- 60 lat, które pragną poprawić kondycję skóry, bez nadmiernej ingerencji w mimikę czy rysy twarzy. Efekty w postaci wygładzenia zmarszczek i podciągnięcia tkanek widoczne są natychmiast po zabiegu. Okres rekonwalescencji, sprowadzający się do ustąpienia obrzęku i zasinienia, trwa klika dni.

Na czym polega zabieg z użyciem nici liftingujących PDO?

Utrata elastyczności skóry jako efekt upływającego czasu, wynika ze spadku aktywności fibroblastów oraz syntezy włókien kolagenowych. Jedną z najnowocześniejszych metod przywrócenia skórze jędrności, jest zastosowanie nici liftingujących wykonanych z polidioksenonu PDO. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska. Podczas tej wizyty wykluczane są przeciwwskazania do zabiegu. Po znieczuleniu skóry kremem, nici liftingujące wprowadza się z użyciem cienkich igieł pod skórę. Kierunek ich przebiegu pod skórą oraz punkty wkłucia igieł zaznaczone są na skórze przez lekarza. Po delikatnym usunięciu igieł, nici pozostają pod skórą; nie są widoczne ani wyczuwalne przez pacjenta. Ulegają samoistnemu rozpuszczeniu.

Czas trwania zabiegu zależny jest od ilości użytych nici i wynosi 15- 45 minut. Zazwyczaj w czasie jednego zabiegu wykorzystuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu nici liftingujących. Efekt zabiegu utrzymuje się około dwa lata. Przez 2- 3 pierwsze tygodnie po zabiegu należy unikać sauny, solarium i basenu. Należy też ograniczyć mimikę twarzy.

Wskazania do zabiegu z nićmi liftingującymi PDO

nici PDO
Fot.: Unsplash.com

Nici PDO mogą być stosowane na tych obszarach ciała, które wymagają podciągnięcia tkanek miękkich i pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Nici liftingujących PDO można użyć w celu:

 • usunięcia poziomych i pionowych zmarszczek na czole
 • podniesienia opadających brwi
 • spłycenia fałdów nosowo- wargowych
 • wymodelowania policzków
 • usunięcia zwiotczałej skóry na linii żuchwy
 • usuwania rozstępów na ciele
 • ukształtowania i ujędrnienia piersi
 • korekty zwiotczałej skóry na ramionach, udach i brzuchu
 • korekty okolicy łokci i kolan.

Przeciwwskazania do użycia nici liftingujących PDO

Nici liftingujących nie używa się w przypadku wystąpienia:

 • ciąży i karmienia piersią
 • nowotworów
 • zmian chorobowych skóry
 • zaburzeń krzepnięcia krwi lub stosowania leków antykrzepliwych.

Co wyróżnia zabieg z użyciem nici liftingujących PDO?

Niewątpliwą innowacją wynikającą z zastosowania nici liftingujących jest ich długotrwałe działanie. Bezpośrednie oddziaływanie nici na skórę polega na natychmiastowym jej wymodelowaniu i wygładzeniu. Jednak jest coś jeszcze – kilka tygodni po zabiegu dochodzi do radykalnej poprawy wyglądu okolicy objętej zabiegiem. Rozpuszczenie nici liftingujących generuje proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz intensywnej syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Taka rewitalizacja i remodeling skóry gwarantują długotrwały efekt.

Bibliografia:

Kępa A., Mercik G., Polidioksanowe nici liftingujące – nowość w medycynie estetycznej; Kosmetologia Estetyczna, 3/ 2013, vol. 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here