wskazania do wampirzego liftingu
Fot.: Unsplash.com

Podwójny podbródek kojarzy się głównie z nadwaga i kumulacją tłuszczu w okolicy żuchwy. Jednak problem podwójnego podbródka może dotyczyć także osób szczupłych – wówczas przyczyną może być nadmierna wiotkość skóry, a także predyspozycje genetyczne czy specyficzna budowa żuchwy. Domowe metody walki z podwójnym podbródkiem to masaże czy ćwiczenia, a najskuteczniejsze są zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na stałe pozbyć się drugiego podbródka.

Skąd się bierze podwójny podbródek?

jak powstaje podwójny podbródek
Fot.: Unsplash.com

Podwójny podbródek to nic innego niż nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej zlokalizowany w okolicy pod brodą. Podwójny podbródek wpływa negatywnie na wygląd twarzy, dodaje lat, twarz wygląda na starsza i grubszą. Niektórzy borykają się z problemem podbródka już od młodych lat – wówczas winowajcami są predyspozycje genetyczne, a także cofnięcie się linii żuchwy nieco do tyłu. Przyczynami powstawania podwójnego podbródka mogą być ponadto takie niewłaściwe nawyki jak przyjmowanie niewłaściwej pozycji ciała i garbienie się, prowadzące do osłabienia mięśni szyi i podbródka. Także niewłaściwa pozycja podczas snu, podpieranie brody ręką podczas siedzenia czy przyciskanie telefonu brodą do ramienia sprzyjają wiotczeniu mięśni i skóry.

Podwójny podbródek może pojawić się w efekcie utraty elastyczności skóry. Pozbawiona jędrności skóra pojawia się wraz z upływem lat, co wynika ze spadku syntezy kolagenu, zaniku tkanki podskórnej i osłabienia mięśni. Także gwałtowna utrata masy ciała lub wahania wagi sprzyjają powstaniu drugiego podbródka. Oczywistą przyczyną drugiego podbródka jest kumulowanie w okolicy pod brodą tkanki tłuszczowej.

Domowe sposoby na podwójny podbródek

W celu zapobiegania rozwojowi podwójnego podbródka, a także zmniejszenia widoczności już powstałego podwójnego podbródka warto stosować odpowiednią pielęgnację. Można stosować kosmetyki anti – aging o działaniu ujędrniającym. Szczególnie polecane są olejki, których aplikację można połączyć z wykonaniem ujędrniającego masażu. Zalecane jest także wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, które pozwalają przywrócić podbródkowi nienaganny wygląd. Dobrze sprawdza się gimnastyka twarzy, a także chodzenie z książką na głowie. Bardzo ważne jest utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, unikanie garbienia się i ciągłego opuszczania głowy, a także spanie na właściwej poduszce. Najlepiej jest spać na płasko, na niewielkiej poduszeczce. Warto pamiętać o unikaniu ekspozycji na słońce i stosowaniu filtrów UV, co chroni skórę szyi i dekoltu przed fotostarzeniem.

Domowe receptury na podwójny podbródek to maski, okłady i peelingi. W celu wykonania masażu podbródka można połączyć olejek kokosowy z pierwszego tłoczenia z kilkoma kroplami olejków eterycznych – różanego, lawendowego i grapefruitowego. Taką miksturę warto wcierać w skórę rani i wieczorem, wykonując masaż podbródka. Raz w tygodniu warto wykonać peeling skóry szyi, np. mieszając fusy z kawy z cukrem i sodą oczyszczoną.

Profesjonalne zabiegi usuwające podwójny podbródek

podwójny podbródek
Fot.: Unsplash.com

W celu usuwania podwójnego podbródka warto odwiedzić gabinet kosmetologii i medycyny estetycznej. Specjaliści pomogą pozbyć się podwójnego podbródka – bez względu na przyczynę jego powstania. Jeżeli podwójny podbródek rozwija się na podłożu kumulacji tkanki tłuszczowej, wówczas idealnie sprawdzają się zabiegi lipolizy iniekcyjnej lub ultradźwiękowej. Tego typu zabiegi pozwalają na usuwanie zgromadzonego tłuszczu, przez co drugi podbródek traci na objętości. Natomiast z problemem cienkiej, wiotkiej skóry poradzą sobie takie zabiegi ujędrniające jak:

  • mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa
  • Dermapen
  • endermologia
  • laser frakcyjny ablacyjny
  • nici liftingujące PDO
  • termolifting

Jak widać, nie ma konieczności wykonywania tak inwazyjnych zabiegów jak plastyka podbródka. Kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej i wykonanie serii nieinwazyjnych lub minimalnie inwazyjnych zabiegów pozwoli odzyskać nienaganny wygląd podbródka.

Bibliografia:

Przylipiak A., Podstawy medycyny estetycznej; Białystok 2014

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here