Odżywianie i suplementacja

Na półkach sklepowych coraz częściej można dostrzec szeroką gamę produktów nazywanych suplementami diety. Cieszą się rosnącą popularnością zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy mamy ograniczony dostęp do naturalnych sposobów na przyswojenie witamin i mikroelementów z owoców i warzyw. W jaki sposób te preparaty wpływają na nasz organizm i nasze zdrowie? Jakie znaczenie ma dobre odżywianie się? Wyjaśniamy.

Suplementacja i odżywanie się

To jak bardzo potrzebna jest nam suplementacja zależy w głównej mierze od naszej diety, a także aktywności fizycznej. Niedobory witamin i mikroelementów najlepiej uzupełnić przez produkty w których znajdują się idealne proporcje tych składników. Należy jednak w miarę możliwości unikać multiwitamin. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które w założeniu ma za zadanie uzupełnić wszelkie niedobory w naszym organizmie. Rzadko jednak występuje sytuacja w której nasze ciało cierpi na różnorakie braki składników. Najlepszym rozwiązaniem jest więc stworzenie listy posiłków i na podstawie tego zidentyfikowanie brakujących witamin lub mikroelementów.

Jeśli przygotowujemy się do dużego wysiłku lub zaobserwowaliśmy u siebie przejściowe osłabienie lub zmęczenie to warto włączyć do diety tylko najbardziej potrzebne suplementy diety. W tym celu warto skonsultować się z dietetykiem, który stworzy dla nas gotowy plan żywieniowy oraz podpowie jakie składniki są dla nas niezbędne, w zależności od naszego stylu życia.

Na kogo suplementacja ma pozytywny wpływ?

Suplementy diety są zalecane dla osób, które cierpią na niedobory składników odżywczych, a przez to cierpią na różne choroby bezpośrednio z tego wynikające. Nie jest jednak łatwo dostrzec konkretne problemy, ponieważ organizm reaguje na nie w różnoraki sposób. Może pojawić się osłabienie, zmęczenie, senność, problemy ze skórą, bóle głowy lub nieprawidłowe funkcjonowanie niektórych narządów. Zanim jednak sięgniemy po suplementy diety warto skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania.

Duże znaczenie i tym samym pozytywny wpływ suplementów diety widać wyraźnie w przypadku osób, które aktywnie uprawiają różnorakie sporty. Są dla wielu sportowców doskonałym uzupełnieniem planu treningowego i w znaczący sposób mogą poprawiać wydolność i formę. Co ciekawe mają istotny wpływ także na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej, ale pod warunkiem, że ich zażywanie połączymy z jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Szeroki wybór produktów przeznaczonych zarówno dla sportowców, jak i dla osób mniej aktywnych można znaleźć w sklepie MyBionic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here