Mata do jogi

Joga pozwala zachować dobrą formę, zadbać o samopoczucie i zdrowie,  a także odpręża. Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, aby trening przebiegał w bezpiecznych i przyjemnych warunkach. Poza ubiorem, ważna jest również dobrej jakości mata do jogi. Jak ją wybrać? Kilka porad znajdziesz poniżej.

Rozmiar maty i amortyzacja

Wybierając idealną matę do ćwiczeń jogi, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest rozmiar oraz amortyzacja. Odpowiedni rozmiar pozwoli na bezpieczny trening, a amortyzacja pozwala na ćwiczenia w komfortowych warunkach. Maty do jogi dostępne są w różnych rozmiarach, a więc na pewno każdy fan tego rodzaju aktywności znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Standardowa grubość wynosi 3-4 mm i warto polecić ją osobom bardziej i mniej zaawansowanym. Taka grubość maty zapewnia wygodę i odpowiednią amortyzację podczas treningu. W sklepach dostępne są także maty do jogi o grubości 5-8 mm, jest ona odpowiednia do dynamicznych i wymagających treningów. Warto także wspomnieć o matach o grubości do 2 mm, które doskonale sprawdzają się w podróży.

Styl jogi a mata

Wybierając matę do jogi, należy również wziąć pod uwagę preferowany styl treningu. W przypadku klasycznych odmian jogi, warto zdecydować się na matę wykonaną z kauczuku, która zapewnia wysokiej jakości antypoślizgowość. Fani jogi dynamicznej powinni stawiać na matę, która jest wytrzymała i prezentuje wysoką jakość. W tym przypadku dobrze sprawdzi się mata wykonana z PVC. Jeśli podczas treningów na matę spływa pokaźna ilość potu, należy zwrócić uwagę na antypoślizgowość. W tym przypadku dobrym wyborem okaże się mata wykonana z mikrofibry.

Wybierając matę warto także sprawdzić sposób czyszczenia. Dobra mata to taka, którą można szybko i bez trudu oczyścić. Dbanie o prawidłowy poziom higieny jest bardzo ważne, warto pamiętać również o praktyczności. Przed zakupem maty upewnij się, że sposób jej czyszczenia nie sprawi Ci problemu.

Dobra jakość przede wszystkim

Niezależnie od preferowanego stylu jogi, wybierając matę należy decydować się na wysoką jakość. Maty do jogi dostępne w ofercie zaufanych i doświadczonych producentów na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników tego sportu. Wysoka jakość materiałów i wykonania zapewnia bezpieczny i komfortowy trening. Taki produkt posłuży na wiele treningów, czego nie można powiedzieć o matach złej jakości. Jeśli szukasz solidnego produktu godnego uwagi, skorzystaj z oferty zaufanego sklepu z tego rodzaju asortymentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here