Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy, inaczej tatuaż medyczny włosów, to niechirurgiczny zabieg, dedykowany pacjentom, którzy borykają się z przerzedzeniem i łysieniem. Warto przy tym podkreślić, że łysienie jest poważnym problemem wielu osób, dlatego ta nowoczesna metoda walki z nim również dedykowana jest wielu grupom osób. Na czym dokładnie polega?

Tatuaż płytko pod naskórkiem

Tatuaże przestały już kojarzyć się jedynie z młodzieńczym wybrykiem. Obecnie coraz częściej są stosowane również w celach medycznych i tak właśnie jest w przypadku mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg ten polega na tym, że w skórę głowy, tuż pod naskórek (nie w skórę właściwą) wprowadzany jest indywidualnie dobrany pigment. Z jego pomocą wykonuje się delikatne zabarwienie skóry, które naśladuje prawdziwe, bardzo krótko przycięte włosy.

Tatuaż umieszczany pod naskórkiem ma wiele plusów dla pacjenta. Przede wszystkim jest bardzo delikatny i prezentuje się naturalnie. Jednocześnie jednak z czasem powoli zanika dzięki odpowiednio dobranym pigmentom. Pozwala to na skuteczne uzupełnienie wszelkich zmian, jakie następują w czasie w strukturze włosów. Między innymi dzięki zanikowi możliwa jest ponowna pigmentacja zgodnie z naturalnym kierunkiem przesuwania się linii włosów lub też równomierne uzupełnienie nowszych i starszych obszarów łysienia.

Jak wyglądają efekty mikropigmentacji?

Mikropigmentacja ma za zadanie naśladować naturalne, bardzo krótko przycięte włosy pacjenta. Dzięki temu bardzo dobrze wpasowuje się w naturalny wygląd włosów i daje efekt gęstej czupryny u osób, u których włosy uległy przerzedzeniu. Efekty te są przy tym delikatnie zmienne w czasie, co pomaga w łatwym odwzorowaniu późniejszych zmian.

Efektem mikropigmentacji może być jednak nie tylko ukrycie łysienia. Pozwala ona również skutecznie zamaskować dawne blizny, pozostałe na głowie na przykład po transplantacji czy urazach. Jest szczególnie polecane osobom, które nie mogą ukryć blizn pod dłuższymi włosami na przykład ze względu na ich przerzedzenie.

Dla kogo polecana jest ta metoda?

Mikropigmentacja skóry głowy, która jeszcze dokładniej została opisana pod następującym linkiem https://centrumkierach.pl/zabiegi-mikropigmentacja/, jest dedykowana wielu grupom osób, które borykają się z łysieniem. W pierwszej grupie znajdują się mężczyźni i kobiety walczący z łysieniem androgenowym, a także panie, które doświadczają łysienia o typowo kobiecym charakterze. Oprócz nich na mikropigmentacji skorzystają osoby z bliznami na skórze głowy, które zostały już wspomniane w poprzednim akapicie.

Na taki zabieg mogą zdecydować się również osoby, które nie mogą poddać się innym metodom leczenia łysienia (np. transplantacji z powodu niedostatecznej liczby włosów). Medyczny tatuaż może pomóc także w zatuszowaniu przerzedzonych miejsc u osób, które już są po transplantacji i nie mogą przejść kolejnej, a problem wciąż pozostaje lub pogłębia się w stosunku do tego, co było podczas dawnej transplantacji włosów.

Również osoby o nietypowym łysieniu, jak choćby po radioterapii czy też z łysieniem plackowatym twarzy, mogą zdecydować się na ten zabieg. Może on pomóc między innymi mężczyznom, u których łysienie plackowate występuje na obszarze brody, co chcieliby zamaskować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here