Kobiety marzące o długich, pięknych włosach często słyszą, że potrzeba lat, aby osiągnąć ten cel. Rzeczywiście, tempo wzrostu włosów nie jest zawrotne, nie oznacza to jednak, że nie mamy szans na jego przyspieszenie. Jak to zrobić? Pomóc może nam nie tylko odpowiednia dieta, ale i szereg interesujących kosmetyków.
Spis treści
Co jeść, aby mieć długie włosy?
Dieta wpływa nie tylko na to, jaką figurą możemy się pochwalić. Przesądza również o stanie naszych włosów. Może poprawić ich kondycję i zwiększyć poziom nawilżenia. Może też przyczynić się do tego, że będą rosły przynajmniej odrobinę szybciej. Aby osiągnąć ten cel warto pamiętać nie tylko o witaminach i składnikach mineralnych, ale również o kwasach tłuszczowych. Ich rola jest często pomniejszana, tymczasem to właśnie one mają ogromny wpływ na stan naszych włosów. Jeśli więc chcemy, aby nasze codzienne menu było korzystne dla włosów, nie zapominajmy nie tylko o owocach i warzywach. Przyda się nam także pełnoziarniste pieczywo, nabiał, ryby, orzechy i pestki dyni. Na czas wzrostu włosów warto też zaprzyjaźnić się z warzywami strączkowymi.
W tym miejscu wypada wspomnieć również o odpowiedniej, rozsądnej suplementacji. Suplementy nie mogą zastąpić właściwej diety, a postrzeganie ich w taki sposób jest dużym wykroczeniem. Warto jednak pamiętać, że są nieocenione wtedy, gdy zależy nam na uzupełnieniu niedoborów witamin oraz minerałów. Sa w stanie odżywiać cebulki włosów, mogą też skutecznie stymulować je do bardziej aktywnej pracy. Dzięki temu włosy rosną szybciej.
Przywykliśmy do tego, że suplementów poszukujemy w aptekach i drogeriach. Warto jednak zastanowić się również nad tak zwaną naturalną suplementacją cenioną wysoko choćby dlatego, że nie pociąga za sobą skutków ubocznych. Tu warto wspomnieć choćby o odżywczym soku z natki pietruszki i jabłka oraz o drożdżach.
Szampony i wcierki na porost włosów
W drogeriach i sklepach internetowych bez trudu znajdziemy szampon na porost włosów. Niestety, nawet kosmetyk promowany jako wyjątkowo skuteczny, nie musi przynosić spodziewanych rezultatów zwłaszcza, jeśli jest jedynym, jaki stosujemy. Doskonałym uzupełnieniem kuracji z wykorzystaniem dobrego szamponu mogą więc okazać się wcierki do włosów. W przeciwieństwie do klasycznych odżywek, te wpływają korzystnie przede wszystkim na skórę głowy wzmacniając i odżywiając cebulki włosowe. Ich zalety można mnożyć. Po wcierki sięga się chcąc uregulować poziom sebum, złagodzić stan zapalny na skórze głowy, a nawet zahamować proces wypadania włosów. Jeśli jednak mają być skuteczne, należy pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Jeśli producent nie zaleca innego stosowania, powinno się korzystać z nich nawet codziennie.
Jak jeszcze pomóc włosom szybciej rosnąć?
Innym zabiegiem, który może przyspieszyć porost włosów jest olejowanie. To właśnie ono odpowiada za nawilżanie kolejnych pasm, ich większą sprężystość oraz elastyczność. Wspomaga też ich odbudowę. Może się wydawać, że choć są to ogromne zalety, nie mają wiele wspólnego z szybkim wzrostem włosów. Warto jednak pamiętać o tym, że im są one dłuższe, tym większe są zagrożenia, na jakie są one narażane. Jeśli więc myślimy o długich włosach, nie możemy pozwolić sobie na to, aby były przesuszone i rozdwojone. W takim wypadku nawet długie będą nadawać się jedynie do ich szybkiego ścięcia.