Jak myć blond włosy

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych bywa naprawdę bardzo wymagająca. Jasne włosy mają niesamowitą tendencję do matowienia. Często żółkną, kruszą się i wyglądają na suche oraz zniszczone. Jak je myć, aby kolor na głowie olśniewał zamiast straszyć? O tym poniżej! W tym artykule podpowiemy Wam, jak myć włosy przy pomocy naszego ulubionego szamponu do blondu. Koniecznie musicie go przetestować. Jest genialny! Zostańcie z nami do końca i jak najszybciej się w niego zaopatrzcie. Gwarantujemy – Wasze włosy Wam za to podziękują, odwdzięczając się zdecydowanie lepszą kondycją.

Mycie włosów blond to podstawa

Mycie to podstawa w pielęgnacji włosów – blond – i każdych innych. W przypadku włosów rozjaśnianych ważne będzie jednak to, przy pomocy jakiego kosmetyku wykonamy takie mycie. Szampon do włosów blond musi być delikatny, dobrze oczyszczać kosmyki, a dodatkowo zabezpieczać je przed zagrażającymi im czynnikami z zewnątrz. Najlepiej sprawdzą się szampony z pigmentem: niebieskim, różowym lub fioletowym, które zneutralizują przebijające na blond pasemkach ciepłe (żółte i pomarańczowe) refleksy, a dodatkowo odświeżą – otrzymany na Waszej głowie przez fryzjera – kolor.

Najlepszy szampon do włosów blond STAPIZ Sleek Line Blonde

Naszym faworytem – wśród szamponów dedykowanych włosom blond – jest STAPIZ Sleek Line Blonde, czyli szampon fryzjerski o salonowym działaniu. Jest łatwo dostępny i ma atrakcyjną cenę. W jego składzie są proteiny jedwabiu, dzięki którym pięknie regeneruje i wygładza zniszczone włosy. Co ciekawe, jest on niesamowicie delikatny i wykazuje działanie nawilżające, dlatego może być stosowany do codziennego mycia. Specjalna formuła tego kosmetyku sprawia, że utrzymują one chłodny / platynowy odcień.

Gdzie kupić szampon do włosów STAPIZ Sleek Line Blonde

Szampon do włosów blond STAPIZ Sleek Line Blonde jest stosunkowo łatwo dostępnym produktem. Bez problemu kupicie go w sieci, na przykład w internetowej drogerii kosmetycznej Strefa Urody. Jest on tam dostępny w dwóch pojemnościach:

  • 300 ml,
  • 1000 ml.

W drogerii dostaniecie także maskę do włosów z tej samej serii. Jeśli lubicie, gdy Wasza pielęgnacja jest kompleksowa, a kosmetyki wzajemnie się uzupełniają, koniecznie się w nią zaopatrzcie.

Jak stosować szampon do włosów marki STAPIZ?

Szampon dla blondynek STAPIZ Sleek Line Blonde stosujemy jak każdy inny szampon. Odrobinę szamponu nanosimy na włosy i spieniamy. Pianę zostawiamy na kilka minut na głowie, aby szampon miał czas zadziałać. Po tym czasie spłukujemy włosy jak zawsze i aplikujemy maskę bądź odżywkę (najlepiej tę, o której wspominaliśmy w poprzednim akapicie). Jeśli Wasze włosy blond są ekstremalnie zniszczone rozjaśnianiem, potrzebują specjalnego otulenia i wyjątkowo delikatnego traktowania, przetestujcie na nich metodę mycia włosów OMO (Odżywka – Mycie – Odżywka). Polega ona na myciu włosów odżywką. Jak myć włosy tą metodą?

  1. Zaaplikujcie odżywkę na włosy.
  2. Nie spłukując odżywki, zaaplikujcie szampon STAPIZ Sleek Line Blonde i zostawcie go na głowie na kilka minut.
  3. Spłuczcie szampon i ponowie nałóżcie odżywkę do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here