Czy warto stosować olej z czarnuszki

Naturalne oleje są potrzebne każdemu człowiekowi do prawidłowego rozwoju. Każdy z nich zawiera szereg witamin, minerałów i flawonoidów, które korzystnie wpływają na procesy metaboliczne. Jednym z nich jest olej z nasion czarnuszki. Poznaj dokładniej jego pozytywne działanie.

Jaką rośliną jest czarnuszka?

Czarnuszka to roślina, która należy do rodziny jaskrowatych. Kwitnie niebieskimi kwiatami, po przekwitnięciu zostawia z kolei niewielkie mieszki z czarnymi nasionkami, z których można pozyskiwać olej.

Czarnuszka znana jest już od wielu tysięcy lat. Pierwsze doniesienia o niej pochodzą ze starożytnego Egiptu. Olej z czarnuszki był między innymi jednym z kosmetyków, które stosowała Kleopatra, aby zachować piękno włosów i skóry. Jest popularna także w wielu innych kulturach, w tym Bliskiego Wschodu.

Jakie właściwości ma olej z czarnuszki?

Olej z nasion czarnuszki zawiera cały szereg witamin i minerałów. Możemy w nim znaleźć między innymi witaminy A, E, F i witaminy z grupy B. Z kolei wśród minerałów możemy wymienić żelazo, sód, cynk, selen, potas, wapń czy magnez. W oleju znajdują się również flawonoidy, które pełnią rolę antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki. Dzięki temu pomagają w ochronie przed starzeniem się organizmu oraz przed nowotworami.

Olej z czarnuszki przede wszystkim pozytywnie wpływa na układ pokarmowy człowieka oraz związane z nim procesy metaboliczne. Chroni między inny przed chorobami takimi jak cukrzyca i nadmiar cholesterolu, które często związane są z dietą. W efekcie zapobiega też innym chorobom, które z nich wynikają, na przykład miażdżycy i powstawaniu zakrzepów. Olej z nasion czarnuszki obniża także szansę na wystąpienie nadwagi i otyłości.

Jednocześnie, składniki zawarte w czarnuszce pozytywnie wpływają na stan układu pokarmowego i wyraźnie łagodzą dolegliwości z jego strony. Przeciwdziałają powstawaniu wzdęć, niestrawności i zgagi. Mogą pomóc w zwalczaniu chorób takich jak refluks oraz infekcja Helicobacter Pylori.

Olej z czarnuszki wspomaga także pracę wielu innych układów, w tym układu odpornościowego, kostno-stawowego (szczególnie pozytywnie wpływa na osoby, które cierpią na choroby reumatoidalne) czy hormonalnego. Więcej informacji na ten temat można przeczytać w artykule https://primabiotic.pl/2019/10/23/olej-z-czarnuszki-wlasciwosci-i-zastosowanie/.

Jak wybrać olej z czarnuszki?

Aby oleje miały pozytywny wpływ na życie człowieka, należy wybierać te o naturalnym składzie, które tłoczone są na zimno, bez wykorzystania ekstrakcji ciśnieniowej czy chemicznej. Dzięki temu zachowują wszystkie składniki odżywcze i rzeczywiście mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Jednym z nich jest olej z nasion czarnuszki, który można znaleźć na stronie https://primabiotic.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here