Czy suszone owoce mają więcej kalorii

Suszone owoce cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród osób, które cenią sobie zdrowe przekąski, jak i tych, które dbają o linię. Pamiętajmy jednak o tym, że nie wszystkie są niskokaloryczne. Sprawdźmy więc, jak prezentuje się liczba kalorii w poszczególnych owocach.

Jak powstają suszone owoce?

Suszone owoce produkuje się metodą odwadniania. Polega to po prostu na usunięciu ze świeżych produktów wszelkiej znajdującej się tam wody. Używa się do tego celu głównie specjalnych maszyn suszących. Współcześnie rzadkością jest korzystanie z naturalnego wsparcia słońca, wyjątkiem jest korzystanie z domowych metod produkcji.

Jak wygląda kaloryczność suszonych owoców?

Woda ma zero kalorii. Po odsączeniu jej z owoców mamy do czynienia z sytuacją w której zwiększy się kaloryczność tych produktów. Świeże odpowiedniki mają mniej kalorii niż te suszone biorąc pod uwagę identyczną ich wagę. Przez to są także słodsze i intensywniejsze w smaku. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością jako przekąska.

Warto także zauważyć, że suszone owoce mają niski indeks glikemiczny. Co za tym idzie pozwalają na długi czas zaspokoić uczucie głodu i wystarczy zjeść ich kilka, aby poczuć wystarczającą sytość. Co ciekawe, dzięki temu mogą stanowić idealny sposób na uzupełnienie różnego rodzaju diet w których występuje chęć podjadania. Posiadają także dużą zawartość antyutleniaczy, więc świetnie przeciwdziałają powstawaniu chorób, które wynikają z niewłaściwie prowadzonego sposobu odchudzania.

Warto rozważyć suszone owoce na kompot. Nie zmienia się ich kaloryczność, a dodatkowo można je spożywać w nieco inny sposób niż tradycyjnie. Aby przygotować taki napar wystarczy gotować je przez około 15 minut pod przykryciem. Do uzyskania lepszego smaku można użyć kilku łyżek miodu.

Dla kogo suszone owoce?

Suszone owoce dla dzieci to całkiem zdrowy przysmak. Warto więc motywować je do sięgania po tego rodzaju przekąskę, która wydaje się znacznie lepsza od produktów wypełnionych różnego rodzaju barwnikami i konserwantami.

Warto włączyć je do diety. Osoby, które walczą z otyłością mogą bezpiecznie sięgać po suszone owoce, aby poradzić sobie z nagłymi napadami głodu. Najlepiej sięgnąć po gotowe produkty, które można zakupić w sklepach. Takie suszone owoce bez cukru świetnie sprawdzają się jako codzienna przekąska.

Należy jeszcze wspomnieć, że osoby cierpiące na insulino oporność oraz cukrzycę powinny ograniczyć ich konsumpcję. Szczególnie z tego względu, że smakują w sposób wyjątkowy i bardzo łatwo się zapomnieć, a tym samym niebezpiecznie zwiększyć ilość cukru we krwi. Jest to produkt bardzo dobry, ale pod warunkiem spożywania go z umiarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here