Pięknie opalona skóra to synonim atrakcyjności, jednak ekspozycja skóry na promieniowanie UV prowadzi do fotostarzenia skóry: przesuszenia, powstania zmarszczek i przebarwień. Nie bez znaczenia jest także zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry. A przecież można zadbać o opaleniznę w sposób całkowicie bezpieczny, a zarazem efektowny – mowa o opalaniu natryskowym.
Na czym polega opalanie natryskowe?
Zabieg opalania natryskowego to idealna opcja dla każdego, komu zależy na bezpiecznej opaleniźnie, a także osobom zmuszonym do unikania słońca z przyczyn zdrowotnych. Mowa o uczuleniu na słońce, bielactwie czy łuszczycy. Opalenizna pomoże zamaskować cellulit i przygotuje ciało na wyjątkowe okazje, takie jak ślub czy Sylwester. Dzięki takiemu rozwiązaniu opalanie możliwe jest przez cały rok i trwa zaledwie kilkanaście minut.
Opalanie natryskowe polega na równomiernej aplikacji preparatu wzbogaconego pigmentami barwiącymi skórę. Efekt złoto – brązowej opalenizny utrzymuje się na skórze do 10 dni. Metoda ta daje znacznie lepszy efekt estetyczny niż samodzielne użycie samoopalacza w domu, bez niepożądanych smug czy plam. Jest także dużo zdrowsza dla skóry niż opalanie w solarium.
Szeroka gama pigmentów umożliwia dopasowanie pożądanego odcienia skóry i otrzymanie bardzo naturalnego efektu. Co więcej – efekt jest natychmiastowy. Użyte pigmenty są przetestowane dermatologicznie, hipoalergiczne i całkowicie bezpieczne. Barwniki użyte w preparacie opalającym są naturalne i dają efekt dłuższej opalenizny, wchodząc w reakcję z aminokwasami naskórka. Dopiero jego fizjologiczne złuszczanie powoduje zblaknięcie opalenizny.
Dla uzyskania efektu jednolitej i trwałej opalenizny, wymagane jest przed zabiegiem opalania natryskowego wykonanie peelingu skóry i jej nawilżenie. A po zabiegu przez 8 godzin należy unikać kąpieli i stale dbać o nawilżenie skóry odpowiednimi kosmetykami.
Jak stosować samoopalacz?
Jeśli obawiasz się ekspozycji na słońce, a marzysz o złocistej skórze – możesz sięgnąć po samoopalacz. W kilka minut nadasz skórze pożądany odcień bez narażenia jej na przebarwienia, zmarszczki czy przesuszenie skóry. Jeśli zależy Ci na pięknej opaleniźnie przez cały rok, albo jedynie okazyjnie decydujesz się na nadanie skórze kolorytu, samoopalacz to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Przyjazne dla skóry, dające równomierny i naturalny efekt, szybkie i bezpieczne – preparaty samoopalające w kilka minut odmienią ciało i optycznie je wyszczuplą.
W sezonie letnim zawsze jesteśmy ostrzegani przez bardzo poważnymi konsekwencjami ekspozycji na słońce. Fotostarzenie skóry to poważne zagrożenie, a rak skóry – najpoważniejsze i potencjalnie śmiertelne. Czy to oznacza rezygnację z opalenizny? Nie! Oznacza to jedynie dokonanie mądrego wyboru.
Jak prawidłowo aplikować samoopalacz? Przed zabiegiem należy wykonać peeling skóry i nawilżyć łokcie, kolana i kostki. Następnie na skórę aplikowany jest preparat samoopalający, zawierający substancje nawilżające oraz szeroką gamę pigmentów barwiących naskórek. Preparat powinien być aplikowany równomiernie, dzięki czemu efekt opalenizny jest doskonały, bez smug i plam. Zaledwie kilka minut wystarczy, aby zyskać atrakcyjny, złocisty odcień skóry.
Po dokładnym wtarciu preparatu w skórę należy chwilę odczekać, zanim założone zostanie ubranie. A z kąpielą warto powstrzymać się przez co najmniej kilka godzin. Najlepiej jest nałożyć samoopalacz na wieczór. Aby uniknąć nieestetycznych, ciemniejszych kropek na nogach, konieczne jest nałożenie samoopalacza następnego dnia po goleniu nóg – wówczas mieszki włosowe i pory skóry mogą się domknąć i nie gromadzi się w nich samoopalacz.
Bibliografia:
Yoo J., Cho H., Understanding the attitudes toward sunless tanning product use: implication of tanning product consumption; Fashion and textiles, 2018