Przedtreningówka

Przedtreningówka to starannie opracowany suplement diety, stworzony z myślą o przygotowaniu organizmu człowieka do wytężonego wysiłku fizycznego. Celem stosowania odżywek przedtreningowych jest pobudzenie ustroju, a także zwiększenie motywacji, wytrzymałości mięśniowej i wydolności. Kiedy warto sięgać po przedtreningówki? Jakie są rodzaje odżywek przedtreningowych i jaki suplement wybrać?

Czym jest przedtreningówka i jak wpływa na organizm człowieka?

Przedtreningówka to specjalnie skoncentrowana formuła będąca mieszanką substancji aktywnych, które wykazują działanie mobilizujące organizm. Może występować w postaci proszku, shota, tabletek i kapsułek oraz zawierać różne związki, przez co może wykazywać wszechstronne działanie bazujące na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Przedtreningówki to suplementy diety stosowane w celu poprawy rezultatów treningowych – stosowanie odżywki przedtreningowej pozytywnie wpływa na wydajność, wydolność i efektywność ćwiczeń. Ponadto preparat może też sprzyjać budowie masy mięśniowej, kształtowaniu sylwetki i zwiększeniu wytrzymałości. Celem stosowania przedtreningówek jest także:

 • wsparcie organizmu w czasie wysiłku fizycznego – pobudzenie do działania, zwiększenie motywacji, poprawa koncentracji,
 • wydłużenie czasu trwania treningu i zwiększenie jego intensywności,
 • przyspieszenie procesów regeneracyjnych.

Rodzaje przedtreningówek

Przedtreningówki można podzielić ze względu na zakres działania lub grupę docelową, a także uwzględniając zawartość substancji aktywnych, czy też sposób przyjmowania poszczególnych preparatów. Zwykle suplementy przedtreningowe dzieli się jednak na:

 • klasyczne odżywki przedtreningowe, które wzmacniają wydajność organizmu i sprzyjają zwiększeniu efektywności ćwiczeń,
 • odżywki typu boostery, które stymulują produkcję tlenku azotu i działanie pompy mięśniowej, a tym samym sprzyjają zwiększeniu objętości mięśni i możliwości wysiłkowych,
 • preparaty zwiększające wytrzymałość, które pozwalają na wydłużenie czasu trwania aktywności i zwiększenie intensywności treningu.

Poszukując odpowiedniej przedtreningówki, warto zwrócić uwagę na rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej i celowość stosowania preparatów przedtreningowych, a następnie tak dobrać odpowiedni suplement diety, aby sprzyjał osiągnięciu pożądanych rezultatów treningowych.

Jakie składniki można znaleźć w odżywkach przedtreningowych?

W skład przedtreningówek mogą wchodzić różne substancje, zarówno pochodzenia naturalnego, jak i wytwarzane syntetycznie. Zwykle są to stymulanty, a także witaminy i składniki odżywcze. Najczęściej w odżywkach przedtreningowych znaleźć można jednak związki, takie jak:

 • związki kreatyny, np. OstroVit Monohydrat Kreatyny 300 g arbuzowy,
 • kofeina, np. OstroVit Kofeina 200 mg 200 tabletek,
 • cytrulina, np. OstroVit Cytrulina 400 g,
 • beta-alanina, np. OstroVit Beta-Alanina 800 150 kapsułek,
 • l-arginina, np. OstroVit Pump Extreme 300 g,
 • witaminy, np. OstroVit Witamina B Complex 90 tabletek,
 • składniki mineralne, np. OstroVit Magnez Max Skurcz 60 tabletek.

Kiedy korzystać z przedtreningówek?

Jak sama nazwa wskazuje, przedtreningówki powinny być stosowane przed rozpoczęciem wykonywania aktywności fizycznej. Zwykle zaleca się, aby preparaty przedtreningowe stosować 30-60 min przed ćwiczeniami, jednak dokładne wytyczne dotyczące przyjmowania poszczególnych suplementów przedtreningowych zależą od zastosowanych w produkcie składników aktywnych i ich przyswajalności.

Najlepszym rozwiązaniem podczas przyjmowania odżywki przedtreningowej jest stosowanie się do zaleceń producenta – to najlepszy sposób na uzyskanie pożądanych efektów treningowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here