korekta powiek

Korekta powiek jest sposobem na to, by odzyskać młody wygląd, Dzięki usunięciu obrzęków, opadającej skóry powiek, worków pod oczami, a także ujędrnieniu skóry i redukcji zmarszczek wygląda się znacznie lepiej. Warto wiedzieć, że choć głównie wykonuje się plastykę powiek z powodów estetycznych, to zdarza się, że wykonywana jest również przez względy medyczne.

Blefaroplastyka – co to?

Plastyka powiek to właśnie blefaroplastyka. Jest to zabieg, który polega na korekcie ilości skóry na powiekach, aby przywrócić zdrowy i młodzieńczy wygląd okolic oczu. Dzięki zabiegowi plastycznemu na powiekach możliwe jest uzyskanie właściwego konturu i kształtu oczu.

Opadające powieki górne są wynikiem starzenia tkanek i ich wiotkością. Opadająca skóra nie tylko powoduje, że wygląda się staro, ale również ogranicza pole widzenia. Pacjenci decydujący się na lifting powiek często skarżą się na zmęczenie oczu, a nawet na bóle głowy.

Z kolei opadające powieki dolne powodują powstawanie tzw. worków pod oczami oraz zagłębień określanych jako doliny łez. Nie da się inaczej powstrzymać tego typu zmian, niż decydując się na blefaroplastykę.

Zabieg na opadające powieki jest jednym z najczęściej wybieranych operacji wśród tych dotyczących zmian w obrębie twarzy. Odmładzająca korekta powiek oferowana przez ClinicForYou w polskich klinikach przywraca młodzieńczy wygląd i witalność.

Plastyka powiek – na czym polega zabieg?

Plastyka powiek górnych polega na wycięciu paska skóry tak, by cięcie i blizna po nim ukryły się w naturalnym zagłębieniu skóry na powiekach. Czasami blizna powstaje pod linią rzęs.

Plastyka powiek dolnych również polega na wycięciu paska skóry. Bywa, że konieczne jest też skrócenie mięśnia brzegu powieki dolnej.

Bardzo często wykonuje się korektę obu powiek równocześnie. Oczywiście kwalifikuje do zabiegu chirurg plastyczny i jeśli okaże się, że nie ma wskazań do plastyki powieki dolnej lub górnej, to jej nie wykona.

Zdarza się, że zabieg na opadającą powiekę obejmuje również usunięcie niewielkiej ilości tłuszczu podskórnego. Bywa i tak, że tkankę tłuszczową nieznacznie się przesuwa.

Zabiegi na opadającą powiekę

Wyróżnić można 2 rodzaje zabiegów, w zależności od tego, czy pod uwagę bierze się górną, czy dolną powiekę. Postępowanie nieznacznie się różni. Oczywiście każda klinika może mieć nieco odmienny styl pracy.

Lifting powiek górnych rozpoczyna się od zaznaczenia linii cięć. Na powiekach chirurg wykonuje rysunek operacyjny, który ma być punktem odniesienia podczas cięcia. Planowany zakres cięcia sprawdza się pęsetą, tzw. testem uchwytu tkanek. U kobiet wycięcie przebiega inaczej niż u mężczyzn. Podczas zabiegu plastyki powiek górnych nacina się skórę w załamaniu powieki i wycina nadmiar wiotkiej skóry oraz tkanek miękkich. Jak już wspomniano, czasami konieczne jest usunięcie przepukliny tłuszczowej. Po zabiegu zakłada się szwy i opatrunek.

Plastyka powiek dolnych może być wykonana metoda przezspojówkową lub przezskórną. Wszystko zależy od miejsca, w którym dokona się nacięcia. Inne są też wskazania. Nacięcie przez spojówkę wykonuje się u pacjentów z uwypuklonymi poduszeczkami tłuszczowymi. Z kolei metoda przezskórna wskazana jest przy współwystępowaniu przepuklin tłuszczowych oraz zwiotczenia blaszki zewnętrznej powieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here