wizyta w spa
Fot.: Unsplash.com

SPA to pojęcie używane do określenia szeregu zabiegów pielęgnujących i relaksujących, które kompleksowo dbają o całe ciało. Taka oferta skierowana jest do osób, la których priorytetem jest profesjonalna pielęgnacja skóry, ale także życie w zgodzie z naturą. Najlepsza z możliwych pielęgnacja  ciała – skóry i włosów, zharmonizowana jest z odpowiednim wystrojem wnętrza gabinetu oraz kameralną atmosferą. Sprzyja to skoncentrowaniu się na doznaniach płynących z aplikowania na skórę i włosy kosmetyków, masaży, peelingów czy okładach z gorących kamieni.

Na czym polegają zabiegi SPA?

spa
Fot.: Unsplash.com

Zabiegi SPA zazwyczaj skomponowane są w określone pakiety tematyczne – mowa chociażby o zabiegach odchudzających, ujędrniających, relaksujących czy nawilżających. Dzięki nim każda kobieta poczuje się zadbana od stóp do głów, korzystając zarówno z pielęgnacji mocno osadzonej w liczących setki lat tradycjach Wschodu, jak i ultranowoczesnych zabiegów z dziedziny kosmetologii (np. oksydermabrazji czy endermologii).

Staranne wykonanie każdego etapu tego całego rytuału pielęgnacyjnego oraz atmosfera leniwego rozluźnienia sprawiają, że trudno opuścić gabinet SPA i powrócić do codziennego gwaru. Jeszcze długo towarzyszy nam bowiem niezwykły aromat olejków oraz poczucie zadbania, dopieszczenia i nienagannego wypielęgnowania całego ciała. Aż chce się wrócić.

SPA – tam, gdzie nowoczesna kosmetologia spotyka się z ajurwedą

Wiele z nas – nowoczesnych kobiet, docenia najnowsze osiągnięcia kosmetologii. Futurystyczne technologie łącza w sobie minimalną inwazyjność z ogromną skutecznością działania. Ale – co ciekawe – to samo powiedzieć można o pradawnych rytuałach piękna rodem z Dalekiego Wschodu. Te same dynamiczne kobiety, które tak upodobały sobie współczesną kosmetologię, zwracają się obecnie ku tradycyjnym metodom pielęgnacji, doceniając ich ogromną skuteczność. Nie trzeba jednak stawiać naturalnych zabiegów w opozycji do tych nowoczesnych, a wręcz przeciwnie – umiejętnie połączyć je w ceremonię piękna, natury i relaksu. To właśnie mają na celu rytuały SPA, które z jednej strony odpowiadają na stale rosnące zainteresowanie naturalną kosmetyką ajurwedyjską, a z drugiej – fascynację nowinkami kosmetologicznymi.

Użycie naturalnych składników i pradawnych formuł pielęgnacyjnych, które najczęściej są komponowane tuż przed użyciem, zapewniają najlepszą z możliwych pielęgnację – bez syntetycznych dodatków, bez ryzyka podrażnień i przesuszenia skóry. Jest za to sama natura – a zatem doskonale przyswajalne składniki odżywcze, które jak żaden inny kosmetyk wygładzają skórę, nabłyszczają i wzmacniają włosy oraz sprzyjają relaksowi całego ciała. Połącz to z nowoczesną aparaturą i zabiegami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej – i otrzymasz gotową recepturę na najskuteczniejszą ceremonię piękna ciała i spokoju ducha.

Zabiegi SPA – w zgodzie z naturą

zabiegi spa
Fot.: Unsplash.com

Wiara w ogromną leczniczą i pielęgnującą moc natury towarzyszy nam od zarania dziejów. W dzisiejszych czasach mocno odbiegliśmy od naturalnych formuł pielęgnujących, dlatego coraz częściej do nich wracamy. Wielu z nas doświadczyło bowiem negatywnego wpływu stresującego trybu życia, zanieczyszczeń środowiska czy niewłaściwej pielęgnacji drogeryjnymi, syntetycznymi kosmetykami. Niewiele mamy jednak okazji, by doświadczyć prawdziwego dobrodziejstwa naturalnych składników. Jednym z takich magicznych miejsc jest gabinet SPA – ostoja spokoju, subtelna woń olejków eterycznych oraz delikatne dłonie profesjonalisty, kompleksowo dbające o nasze ciało. Ale to nie wszystko – nasz umysł też wiele zyska, doświadczając niespotykanej dotąd ciszy, atmosfery intymności, delikatnych procedur pielęgnujących oraz aromaterapii. Takie połączenie nie może się udać, a zatem decydując się na dowolny pakiet SPA, możesz mieć pewność, ze wyjdziesz z gabinetu SPA w pełni zadowolona. Co więcej – w ogóle nie będziesz chciała wychodzić, gdyż pragniesz pozostać pośród magicznych aromatów olejków eterycznych i klimatycznego wystroju wnętrza.

Zabiegi SPA doskonale wpisują się w modny obecnie nurt Wellness, a zatem harmonii i relaksu, piękna i spokoju ducha. Formuły kosmetyków użytych na każdym etapie ceremoniału piękna w SPA bazują wyłącznie na naturalnych składnikach, pozyskiwanych często z odległych zakątków świata. Zaskoczysz zatem swoją skórę działaniem wyjątkowych substancji czynnych i wyjdziesz odmieniona – w swojej najpiękniejszej wersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here