Co wywołuję alergię

Układ odpornościowy organizmu człowieka w naturalny sposób potrafi bronić się przed różnymi szkodliwymi czynnikami występującymi w otaczającym go środowisku. Zdarza się jednak, że reakcja organizmu na zagrożenie środowiskowe odbiega od normy. Wówczas możemy mówić o alergii. Wtedy najczęściej pojawiają się takie objawy jak katar sienny i łzawienie oczu, duszności, kaszel, pieczenie oczu. Wiele substancji może wywołać alergię. Substancje te obejmują pyłki, sierść zwierząt i roztocza kurzu domowego. Alergeny pokarmowe to substancje, które są przenoszone do organizmu przez żywność. Należą do nich białka mleka, ryby, jaja i orzechy, a także owoce cytrusowe, kakao, owoce morza i kakao. Niektóre alergeny pokarmowe mogą powodować poważne reakcje, takie jak problemy z oddychaniem lub zaburzenia krążenia.

Jeśli objawy alergii stają się zbyt uciążliwe lub utrudniają codzienne życie, można skorzystać z odpowiednich preparatów, które pomogą. Oferujemy bezpieczne i skuteczne leki na alergię w wielu postaciach. Wybierz odpowiedni preparat dla siebie.

Leki na alergię dostępne bez recepty

Niskie do umiarkowanych objawy alergii mogą być łagodzone za pomocą leków dostępnych bez recepty i na receptę. Leki te ułatwiają radzenie sobie z atakiem alergii lub stosowanie podobnych preparatów w celu wsparcia przed wizytą u specjalisty. Apteki internetowe sprzedają leki na alergię, w tym spraye do nosa, syropy, krople, spraye do nosa i tabletki. Leki te zawierają substancje czynne, które mają właściwości antyhistaminowe. Zmniejszają one objawy reakcji alergicznej i pozwalają na normalne wykonywanie codziennych czynności oraz spokojny sen.

Preparaty te są szczególnie przydatne wiosną i latem, kiedy rozpoczyna się sezon pylenia roślin. Przynoszą one również chwilowe złagodzenie objawów alergii. Nie jest to jedyny okres, w którym alergicy mogą być narażeni na ryzyko. Pierwsze rośliny, takie jak leszczyna, zaczynają pylenie około początku roku. Ostatnie rośliny, takie jak bylica pospolita, zaczynają pylenie wraz z nadejściem jesieni. Ponieważ leki na alergię zostały opracowane z myślą o alergikach, można je stosować bez recepty. Wysokie stężenie substancji czynnych jest bezpieczne dla organizmu.

Należy pamiętać, że objawy alergii mogą być poważne. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, warto skonsultować się ze specjalistą.

Co wywołuje alergię?

Zarówno dzieci jak i dorośli są bardziej narażeni na występowanie alergii z roku na rok. Wynika to z dynamicznych zmian zachodzących w środowisku, jak również w naszych codziennych nawykach żywieniowych. Alergie na alergeny pochodzenia zwierzęcego i roślinnego to najczęstsze rodzaje alergii. Między innymi na pyłki roślin, białko zwierzęce i sierść zwierząt domowych. Alergia może objawiać się na wiele sposobów. Większość reakcji alergicznych występuje w ciągu kilku minut do kilku godzin od kontaktu z substancją uczulającą.

Nieżyt nosa, zapalenie spojówek i duszności mogą być objawami alergii. W przypadku wystąpienia podobnych objawów zaleca się przyjmowanie leków na alergię, które mają działanie łagodzące.

Alergie pokarmowe mogą również powodować objawy takie jak biegunka i ból brzucha. Objawy reakcji alergicznych obejmują mrowienie języka, zaczerwienienie warg, obrzęk gardła i jamy ustnej oraz opuchliznę gardła i jamy ustnej. Objawy te mogą złagodzić łatwe do połknięcia tabletki na alergię, które zawierają substancje antyalergiczne. Skutecznie zmniejszają one reakcje skórne, zmniejszają przepuszczalność błon śluzowych, zmniejszają katar sienny i sprzyjają rozszerzeniu oskrzeli.

Co mogę zrobić, aby poradzić sobie z alergią?

Nasza apteka internetowa oferuje leki na alergię i produkty bez recepty, które mogą być stosowane w celu złagodzenia uporczywych objawów. Obejmują one tabletki do stosowania doustnego, jak również spraye do nosa, krople do oczu i tabletki musujące do sporządzania napojów.

Leki przeciwhistaminowe są często spotykane w lekach na alergię. Blokują one wiązanie histamin z ich receptorami. Należy do nich loratadyna, która działa przeciwalergicznie, zmniejszając katar i hamując wysypkę (objawy pokrzywki idiopatycznej). Po podaniu doustnym tabletki przeciwalergiczne zawierające loratadynę są szybko wchłaniane z przewodu pokarmowego. Nie mają one również działania nasennego i nie powodują senności. Dzięki temu są chętnie wybierane przez sportowców, kierowców i osoby aktywne.

Cetyryzyna jest kolejnym lekiem przeciwhistaminowym, który jest powszechnie stosowany. Blokuje ona obwodowe receptory histaminowe i skutecznie łagodzi objawy alergii. Substancje te również znajdują się w składzie leków przeciwalergicznych.

  • Desloratadyna
  • Chlorowodorek feksofenandyny,
  • Jony wapnia

Te substancje czynne mogą być stosowane w leczeniu alergii i łagodzeniu stanów zapalnych. Te substancje czynne są zalecane do stosowania w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (spojówek), idiopatycznego i pokrzywkowego zapalenia błony śluzowej nosa. Mogą być bezpiecznie podawane dzieciom w wieku powyżej dwunastu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here