meble do gabinetu kosmetycznego

Wyposażenie salonu kosmetycznego w odpowiednie meble medyczne jest podstawowym elementem udanego biznesu. Powinny one zapewniać nie tylko wysoką jakość usługi, ale również elegancki wystrój wnętrza, który buduje wizerunek firmy. Wybór mebli medycznych powinien być zgodny z profilem działalności, gdyż w gabinecie kosmetycznym istotna jest funkcjonalność sprzętu.

Jakie meble wybrać do gabinetu kosmetycznego?

Gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w wysokiej jakości meble medyczne, które zapewniają nie tylko komfort pracy jego pracownikom, ale także wygodę klientów. W miejscach tego typu elementy niezbędne to z pewnością stół oraz fotel zabiegowy, wygodne kozetki, parawany, krzesła z regulacją.

Kozetki medyczne do gabinetu kosmetycznego

Kozetki medyczne można wykorzystać w różnego rodzaju gabinetach w tym również kosmetycznych. Są rozbudowaną kategorią mebli, które występują w wielu wariantach nie tylko wyposażenia, ale również konstrukcji. Najprostsze z nich stanowią tapicerowany segment leżący, który jest oparty na stalowych profilach i rurkach. Wersja rozszerzona została wyposażona w koła jezdne, regulację wysokości, regulację zagłówka i poszczególnych elementów leża, a także w otwór na twarz, niezwykle praktyczny w gabinetach masażu i kosmetycznych. Niezwykle istotną ich zaletą jest możliwość regulowania kątów nachylenia segmentów kozetki, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzanie wszelkiego rodzaju zabiegów, szczególnie na twarz czy dekolt klientek Wybór konstrukcji mebla medycznego jest uzależniony od profilu gabinetu kosmetycznego i wykonywanych czynności. W gabinecie masażu doskonale sprawdzi się otwór na twarz w zagłówku, zaś w kosmetycznym na stałe zamontowany wieszak na ręczniki papierowe. Zaletą kozetek lekarskich jest ich wysoka jakość, trwałość i łatwość w utrzymaniu higieny, odporność na mechaniczne uszkodzenia, kontakt z promieniami UV, środkami dezynfekcyjnymi i myjącymi. Stalowe rurki i profile są odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję, a bezszwowa tapicerka z wysokiej jakości sztucznej skóry jest odporna na działanie środków dezynfekcyjnych i czyszczących. Pod ich wpływem nie traci kolorów nawet po wieloletnim używaniu. Kozetka nie posiada trudno dostępnych zagłębień, czy nierównej powierzchni sprzyjającej rozwojowi bakterii.

Fotel zabiegowy do gabinetu kosmetycznego

Fotele zabiegowe różnią się między sobą zakresem posiadanych funkcji. Podstawowe ich warianty posiadają tylko ręczną regulację, a wersje najlepsze są w pełni zautomatyzowane, sterowane przyciskami i pilotem. Fotele charakteryzują się wysoką jakością wykonania, a położenie poszczególnych segmentów oraz ich kąt nachylenia można regulować, ustawiając pacjenta w odpowiedniej pozycji, co jest szczególnie korzystne przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych związanych z oczyszczaniem i ujędrnianiem skóry, czy pedicure, ponieważ można regulować położenie podnóżka, oparcia i wysokości. Bezszwowa i wzmocniona tapicerka zapewnia utrzymanie sterylności mebla. Łatwo z niej zetrzeć kosmetyki i inne zabrudzenia. Wiele wariantów kolorystycznych obecnych na stronie http://meble-medyczne.pl/kategoria-produktu/fotele-zabiegowe/ umożliwia wybranie fotela pasującego do wystroju wnętrza gabinetu kosmetycznego.

co powinno znaleźć się w gabinecie kosmetycznym

Taborety do salonu kosmetycznego

Komfort wykonywania różnych czynności przez pracowników gabinetów kosmetycznych zapewniają krzesła i taborety. Rewolucyjnym rozwiązaniem w tym względzie jest taboret z siedziskiem typu siodło. Zapewnia on wygodę podczas najbardziej wymagających zabiegów. Zakrzywienie linii siedziska i uniesiona ku górze konstrukcja pozwala na lepsze dopasowanie do bioder i większe bezpieczeństwo i stabilizację ciała. Specjalna konstrukcja umożliwia poruszania się, a nawet wykonywanie skomplikowanych ruchów. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie mebla w postaci kółek jezdnych, możliwość regulacji wysokości za pomocą stopy lub mechanizm synchronicznej regulacji pochylenia siedziska. To pozwala wykonywać zabieg bez konieczności odrywania rąk od klienta. Istotną kwestią jest również rodzaj siedziska, które może być poliuretanowe lub tapicerowane.

Krzesła do salonu kosmetycznego

Komfort pracy w salonie kosmetycznym zapewniają również wygodne krzesła. Posiadają one tapicerowane siedziska i oparcia, pokryte łatwo zmywalną tkaniną, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Jest to szczególnie ważne w miejscu, gdzie konieczna jest ich częsta dezynfekcja. Budowa krzesła i zakres regulacji pozwala ograniczyć trudy długotrwałej pracy w pozycji siedzącej, która w niesprzyjających warunkach może przynieść szkody zdrowiu. Krzesła wyposażone są w kółka, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się bez konieczności wstawania. Chromowane elementy mebla wyglądają estetycznie nawet po wielu latach intensywnego użytkowania. System regulacji wysokości i podłokietników umożliwia dopasowanie krzesła do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Parawany do gabinetu kosmetycznego

Parawany zapewniają prywatność i intymność klientowi gabinetu kosmetycznego. Komfort pobytu w tego typu miejscu ma ogromne znaczenie, gdyż pacjent nie tylko może czuć się swobodnie podczas przygotowań do zabiegu, ale również jego wykonywania. Parawany produkuje się z wysokiej jakości materiałów, co pozwala użytkować je przez wiele lat. Rynek oferuje produkty tego typu jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Ich mobilność poprawiają kółka, dzięki którym w łatwy sposób można je przesuwać w różne miejsca. Spełniają takie same normy higieniczne jak kozetki, fotele, taborety i krzesła, które znajdują się w ofercie U.B.M – Meble Medyczne. Tak jak w przypadku pozostałych mebli medycznych ich produkcja jest w pełni kontrolowana zgodnie z Systemem Jakości Urządzeń Medycznych ISO 13485:2016 oraz ISO 9001:2008, posiadają także certyfikaty CE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here