W trosce o swoje zdrowie warto wykonać rezonans magnetyczny

Każdy pewnie słyszał o rezonansie magnetycznym, który ułatwia postawienie lekarzowi diagnozy. Metoda uznawana jest za bardzo skuteczną. W celu dokładnego zobrazowania narządów wewnętrznych wykorzystuje się pole magnetyczne oraz fale radiowe. Rezonans magnetyczny ułatwia zdiagnozowanie problemów w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich oraz stawów. To dzięki temu badaniu można wykryć wiele schorzeń, które utrudniają człowiekowi codzienne funkcjonowanie. Badanie rezonansem magnetycznym Lublin pomocne jest również w rozpoznaniu zmian, jakie powstały po stanach zapalnych, operacjach i urazach. W wielu dziedzinach medycyny, takich jak reumatologia, onkologia, neurologia czy ortopedia korzysta się z badania wykorzystującego pole magnetyczne do oceny stanu zdrowia człowieka.

Czy każdy może skorzystać z rezonansu magnetycznego?

Jeżeli pacjent ma wszczepione pod skórą takie urządzenia, jak rozrusznik serca, implant ślimakowy czy defibrylator nie może wykonać rezonansu magnetycznego. Podobnie pacjenci, którzy mają wszczepione w tkankach miękkich metaliczne ciała. Rezonans nie jest także wskazany dla osób z problemem klaustrofobii i kobiet w początkowym stadium ciąży.

Kilka wskazówek przed badaniem rezonansem magnetycznym

Wskazane jest, aby pacjent przed badaniem był co najemnej trzy godziny na czczo. Jeżeli zażywa jakieś leki, nie musi ich odstawiać na czas badania. Rezonans odbywa się w ubraniu, ale należy pozbyć się przedmiotów metalowych, jak np. pasek, broszki, spinki, telefon czy zegarek.

W trakcie całego badania rezonansem należy zachować spokój, starać się pozostać w bezruchu, bo każdy ruch ciała deformuje obraz generowany podczas badania. Badanie nie jest długie, zajmuje ok. 30 min. Pacjent w trakcie rezonansu pozostaje w pozycji leżącej. Rezonans magnetyczny Lublin to badanie w nieinwazyjne. Personel medyczny obecny przy badaniu cały czas pozostaje w kontakcie z pacjentem.

Rezonans magnetyczny to bardzo cenne badanie, można powiedzieć nawet, że jest ono dobrodziejstwem współczesnej medycyny http://www.eurodiagnostic.pl/. Wiele osób wykonuje takie badanie nawet dla samych siebie. Chcą upewnić się, czy ich zdrowiu nic nie zagraża, czy w obrębie organizmu nie doszło do jakichś zmian  chorobowych. Dzięki badaniu rezonansem magnetycznym wiemy więcej o swoim organizmie, możemy na wczesnym etapie rozpoznać zmiany chorobowe i przeciwdziałać ich rozwojowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here