podolog

Wiele osób borykających się z problemem ze stopami nie wie, gdzie udać się po poradę. Możliwości jest kilka – zwykle pacjenci najpierw zwracają się lekarza pierwszego kontaktu, a później proszą o konsultację dermatologa lub chirurga.

Warto wiedzieć jednak, że w większości przypadków wystarczy wizyta u profesjonalnego podologa. Zobacz, czym zajmuje się taki specjalista.

Wrastające paznokcie

To bardzo popularna dolegliwość, która utrudnia chodzenie. Jej pierwszym objawem jest ból, do którego dochodzą zaczerwienienie i opuchlizna. Zdarza się również, że palce krwawią. Problemy z wrastającymi paznokciami pojawiają się samoistnie lub są wynikiem urazów. Podolog jest w stanie je skutecznie wyleczyć. Podczas zabiegu odpowiednio kształtuje chory paznokieć, a następnie przywraca mu właściwy tor wzrostu przy użyciu miniaturowych klamer. Na leczenie wrastającego paznokcia składa się kilka wizyt.

Plastyka wałów paznokciowych

Mechaniczne urazy paznokci oraz ich odrastanie czasami prowadzą do deformacji wałów przypaznokciowych. Ich odbudowanie wymaga drobnego zabiegu. Są one rekonstruowane za pomocą nici chirurgicznych. Zabiegi tego typu wykonują tylko podolodzy z odpowiednimi uprawnieniami oraz dużym doświadczeniem.

Usuwanie brodawek i modzeli

Kurzajki na stopach to powszechny problem, a są one wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV1. Można się nimi bardzo łatwo zarazić, korzystając z basenów lub hotelowych łazienek. Na szczęście ich usunięcie jest łatwe i bezbolesne. Podolodzy wymrażają je ciekłym azotem, poddają elektrokoagulacji albo smarują odpowiednim kwasem w wysokim stężeniu. W niektórych gabinetach podolodzy eliminują je też przy użyciu lasera.

Kolejnym bardzo popularnym problemem są modzele. Ich usuwanie w gabinecie podologicznym przebiega bardzo sprawnie. Specjalista za pomocą skalpela i frezów usuwa zrogowaciały naskórek. W przypadku niektórych zmian chorobowych podolog może zalecić również noszenie odpowiedniego obuwia lub indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Zwalczanie grzybicy

Grzybica ma wiele odmian. Rozpoczęcie skutecznego leczenia wymaga przeprowadzania badań mikologicznych. Terapia jest długotrwała. Rozpoczyna się od mechanicznego opracowania chorych części paznokcia (m.in. przy użyciu frezarki). Następnie paznokcie są naświetlane. Często pacjenci otrzymują również leki do domowej aplikacji.

Pedicure leczniczy

To kompleksowy zabieg na stopy. Polega na wymodelowaniu paznokci i wycięciu skórek. Ponadto podolog troszczy się o całe stopy, usuwając zrogowaciały naskórek, nagniotki i modzele. W razie potrzeby specjalista może również założyć klamrę na paznokieć. Regularne korzystanie z pedicure’u pedologicznego pozwala utrzymać stopy w doskonałej kondycji.

Szukasz podologa?

Wejdź na Podolodzy.pl. To portal, na którym ogłasza się wielu podologów z całej Polski. Wśród nich z pewnością znajdą się również podolodzy z Twojej okolicy. Poznasz ich oferty, przeczytasz opisy usług oraz rzetelne komentarze klientów. Wybierz specjalistę godnego zaufania i umów się na wizytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here