Wykonaj gastroskopię i kolonoskopię

Badanie układu pokarmowego w ramach gastroskopii lub kolonoskopii to jeden z najważniejszych zabiegów diagnostycznych w przypadku wystąpienia niepokojących objawów ze strony żołądka i jelit. U pacjentów, u których występuje krew i śluz w stolcu, nawracający ból brzucha, czy też długotrwała ciężka biegunka powinno się jak najszybciej wykonać kompleksowe badania. Dzięki nim można wykryć poważne choroby we wczesnym stadium i w pełni je wyleczyć. Dowiedz się więcej o gastroskopii i kolonoskopii.

  1. Kolonoskopia i gastroskopia Poznań – na czym polega badanie?
  2. Bezpieczne badanie przewodu pokarmowego w ramach kompleksowej diagnostyki

Gastroskopia to endoskopowe badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, z kolei kolonoskopia umożliwia obejrzenia przez kamerkę dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Oba badania wzbudzają w pacjentach stres, jednak przeprowadzone w wyspecjalizowanym gabinecie nie wiąże się z dużym ryzykiem. Powikłania po badaniach należą do rzadkości, a ich możliwości diagnostyczne w przypadku chorób żołądka lub jelit trudno przecenić. Dowiedz się, kiedy i dlaczego warto wykonać gastroskopię i kolonoskopię.

Kolonoskopia i gastroskopia Poznań – na czym polega badanie?

Gastroskopia Poznań to badanie, które pozwala wykryć nieprawidłowości w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Wiele chorób początkowo daje jedynie skąpe objawy (np. zgagę i częste odbijanie), przez co czujność pacjentów jest uśpiona. Gastroskopia to badanie profilaktyczne, które pozwala wykryć raka, wrzody i inne choroby, zanim doprowadzą do poważnych szkód w organizmie. Im szybciej się je wykryje, tym lepsze rokowania dla chorego. Sama gastroskopia to badanie szybkie, które nie wymaga hospitalizacji pacjenta ani podawania znieczulenia ogólnego. Gastroskopię w znieczuleniu ogólnym wykonuje się jedynie u małych dzieci i pacjentów z zaburzeniami, które uniemożliwiają im współpracę z lekarzem (np. mających zaburzenia połykania).

Kolonoskopia Poznań pozwala dokładnie ocenić stan jelita grubego i wykryć m.in. podstępny, groźny nowotwór. Pacjenci, którzy cierpią na przewlekłe bóle brzucha, silne wzdęcia, przewlekłe wymioty i zaparcia powinni wykonać to badanie, by sprawdzić, czy w jelicie nie rozwija się guz. Jeśli lekarz zauważy coś niepokojącego, pobierze wycinek do badania histopatologicznego. U pacjentów obciążonych rakiem jelita grubego genetycznie kolonoskopię powinno się wykonywać nawet raz w roku, a dodatkowo przeprowadzać kompleksową diagnostykę z badaniem markerów nowotworowych.

Bezpieczne badanie przewodu pokarmowego w ramach kompleksowej diagnostyki

Im szybciej chory trafi pod profesjonalną opiekę medyczną, tym większe ma szanse na powrót do pełni zdrowia. Nie warto zwlekać z gastroskopią i kolonoskopią. Jeśli odczuwasz niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego, jak najszybciej skontaktuj się ze specjalistą i umów się na badanie.

Więcej dowiesz się na https://bamberskidwor.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here