apteczka

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy, a jeśli tak, to dlaczego warto kupić apteczkę pierwszej pomocy. Posiadanie takie apteczki jest obowiązkowe w zakładach pracy, szkołach, a także w taksówkach, autobusach i innych środkach transportu. Często jest też na wyposażeniu prywatnych samochodów, bo choć nie ma obowiązku jej posiadania, prawo nakazuje udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Nie jest to przypadek.

Apteczka pierwszej pomocy przydaje się w wielu sytuacjach. Jest wręcz niezbędna podczas wypadków, kiedy liczy się każda minuta, żeby uratować rannego człowieka. Przydaje się, żeby opatrzyć rany, które są wynikiem urazów sportowych, zadrapania na górskich szlakach, pogryzienia po psie i w wielu innych kryzysowych sytuacjach.

Zalety apteczki pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy ma wiele zalet. Jedną z nich jest na pewno szybkość w niesieniu pomocy z racji tego, że jest, a przynajmniej powinna być pod ręką. Poza tym mobilność i wygoda – jej niewielki rozmiar pozwala zabierać ją ze sobą. Ważne jest to, co znajduję się w środku.

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Nie każda apteczka jest wyposażona we wszystkie niezbędne elementy. W jej składzie powinny się znaleźć rękawiczki (najlepiej kilka par), przydatne kiedy istnieje ryzyko zakażenia się poprzez kontakt z krwią, maseczka do sztucznego oddychania, bandaże, jałowe opatrunki, plastry, chusty trójkątne, nożyczki, woda, leki. Czasami mogą przydać się również hydrożele, nóż do przecinania pasów czy nawet zabawki, które mogą się przydać w kontakcie z małymi dziećmi.

Nieco inny będzie skład domowej apteczki pierwszej pomocy. W jej skład powinny wchodzić różne leki, jak np. przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, leki na wzdęcia i zaparcia, leki redukujące stres czy ułatwiające zasypianie, sól fizjologiczna, leki i maści przeciwalergiczne na wypadek ukąszeń owadów, leki na kaszel i przeziębienie, maści na stłuczenia, oparzenia, rany oraz maści przeciwbólowe, woda utleniona. Poza tym plastry, bandaże, opatrunki, nożyczki, termometr oraz aparat do mierzenia ciśnienia.

Apteczka stosowana podczas wyjazdów turystycznych powinna być nieduża, aby można ją było zabierać ze sobą np. pakując w plecak podczas wyjścia w góry. Powinna być też wodoodporna. Jej skład powinien zawierać przede wszystkim wszystkie środki opatrunkowe. Jak widać zawartość apteczek pierwszej pomocy może się różnić w zależności od miejsca i okoliczności ich ewentualnego wykorzystania.

Zakup apteczki pierwszej pomocy

Dobrze wyposażoną i dobraną pod konkretne zastosowanie apteczkę należy kupić w odpowiednim sklepie. Jednym z nich jest sklep medyczny z apteczkami twoja-apteczka.pl. Jest to specjalistyczny sklep, mający w swojej ofercie różne wersje apteczek, więc każdy znajdzie coś dla siebie – od ratownika medycznego, poprzez szefa firma aż po klienta indywidualnego. Można w nim zakupić również oddzielnie poszczególne elementy apteczek i skomponować w ten sposób swoją własną apteczkę pierwszej pomocy – dostosowaną do potrzeb. Szeroki wybór, sprawdzony asortyment oraz możliwość robienia zakupów on-line to niewątpliwie największe zalety sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here