Trening

„Sport to zdrowie” – takie sformułowanie słyszał chyba każdy. Rola aktywności fizycznej w zdrowym stylu życia jest nieoceniona, ma ona również kluczowe znaczenie w procesie odchudzania. Można wręcz powiedzieć, że bez aktywności fizycznej plan diety jest niekompletny. Dlaczego? I jak znaleźć miejsce na aktywność fizyczną w swoim planie dnia? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Czym jest zdrowe odchudzanie?

Czym charakteryzuje się skuteczne odchudzanie? I dlaczego tzw. „diety-cud” prowadzą nieuchronnie do efektu jojo? Warto pamiętać, że dobra dieta odchudzająca opiera się na cierpliwości, zróżnicowanym jadłospisie i braku głodówek. Ludzki organizm potrzebuje konkretnych ilości składników odżywczych, diety eliminujące wiele grup produktów spożywczych (np. produkty zbożowe) mogą więc prowadzić do niedoborów żywieniowych. Dodatkowo, tego rodzaju diety są nie do utrzymania na dłuższą metę, a od porzucenia restrykcyjnego sposobu odżywiania do efektu jojo droga jest niestety bardzo krótka. Jak więc zdrowo się odchudzać? Dobra dieta redukcyjna opiera się na deficycie kalorycznym prowadzącym do utraty 0,5-1% masy ciała tygodniowo. Oznacza to, że jeżeli obecnie ważysz 70 kg, Twój jadłospis powinien być ukierunkowany na utratę ok. 0,4-0,7 kg tygodniowo. Dzięki temu, dużo łatwiej jest utrzymać stosowanie (a później również efekty) diety. Pamiętaj: skuteczna dieta online nie powinna być drastyczna, a dzięki cierpliwości efektami będziesz cieszyć się przez długie lata!

Czy dieta online to dobry wybór?

Nie masz czasu na długie dojazdy do gabinetu, a godziny otwarcia poradni dietetycznej zupełnie Ci nie odpowiadają? Konsultacja dietetyczna online to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Składa się ona właściwie z tych samych elementów, co „standardowa” wizyta, ma jednak ważną zalety: oszczędność czasu i dużą elastyczność. Po czym poznać dobry plan diety online? Przede wszystkim: po dopasowaniu do potrzeb i indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko w ten sposób zyskasz chęć do stosowania diety oraz pewność, że jest ona dla Ciebie bezpieczna. Dobry dietetyk online – gdzie szukać? Miejscem specjalizującym się w takich współpracach jest Centrum Respo – znajdziesz w nim jednak dużo więcej niż tylko porady dietetyczne czy plan diety. To również jadłospis skrojony na miarę każdego pacjenta, a także ciągłe wsparcie w drodze do celu poprzez dedykowany czat z dietetykiem. To jednak nie wszystko! Ważnym elementem metody Respo jest także trening online – dzięki temu zarówno porady dietetyka, plan żywieniowy, jak i plan aktywności fizycznej masz w jednym miejscu, a droga do wymarzonej sylwetki staje się dużo łatwiejsza.

Jak wygląda trening personalny online?

Jak z pewnością wiesz, aktywność fizyczna to kluczowy element zdrowego stylu życia oraz odchudzania. Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna? Po pierwsze pomaga ona w spalaniu tkanki tłuszczowej oraz kształtowaniu sylwetki. To jednak nie wszystko! Aktywność fizyczna pobudza również tworzenie tkanki mięśniowej odpowiedzialnej za utrzymanie tempa przemiany materii na wysokim poziomie, co jest konieczne dla skutecznej redukcji kilogramów oraz utrzymania pożądanej masy ciała. Aktywność fizyczna a zdrowie to jednak dużo szersze zagadnienie: ma ona między innymi wpływ na obniżenie ryzyka takich chorób jak cukrzyca czy niektóre nowotwory (m.in. jelita grubego, piersi czy prostaty). Jeżeli więc nie masz czasu na częste wizyty na siłowni czy bieganie po parku, warto zdecydować się na trening online. Dzięki niemu, ćwiczenia wykonasz w domu, o dowolnej porze dnia (lub nocy). Plan treningowy w domu to ważny element współpracy z Centrum Respo – wszystkie elementy treningu dobierane są do Twoich możliwości, preferencji oraz celów, dzięki czemu masz gwarancję ich wysokiej skuteczności. Dodatkowo, dokładne instrukcje wykonania ćwiczeń znajdziesz na: https://centrumrespo.pl/atlas/ – zostały tu również opisane najczęściej popełniane błędy oraz wskazówki, które pozwolą Ci wykonywać ćwiczenia jeszcze skutecznej. Pamiętaj: ruch to zdrowie, a aktywność fizyczna stanowi kluczowy element procesu odchudzania, dlatego zmiana sposobu odżywiania zawsze powinna iść w parze z odpowiednim planem treningowym.

Efekt zależy od Ciebie!

Idealna waga? Może stać się rzeczywistością! Musisz tylko pamiętać o jednej ważnej zasadzie: efekt zależy od Ciebie! Nawet najlepszy plan diety i ćwiczeń nie da efektów jeżeli istnieje tylko „na papierze” – utrata wagi nastąpi tylko wtedy, gdy odpowiednio zaangażujesz się w całe przedsięwzięcie. Oczywiście, okazjonalne odejście od zasad diety nie jest tragedią – w takiej sytuacji wystarczy po prostu wrócić do ich stosowania od kolejnego posiłku. Kiedy zobaczysz efekty? Przy zaangażowaniu i wypełnianiu zaleceń dotyczących diety i treningu, pierwsze efekty możesz zobaczyć już po tygodniu lub dwóch! Po takim czasie, sens ma pomiar masy ciała i sprawdzenie, czy dieta faktycznie daje zapowiadane efekty. A jeżeli tak nie jest? Nie zniechęcaj się! Każdy organizm reaguje inaczej, a masa ciała zależy od takich czynników jak stan nawodnienia czy zmiany hormonalne. Pomiar masy ciała należy więc powtarzać mniej więcej raz w tygodniu – dzięki temu z pewnością uda się zaobserwować ogólną tendencję spadkową!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here