suplementy odchudzające
Fot.: Pexels.com

Wiele osób pragnących zrzucić nadmiarowe kilogramy decyduje się na zażywanie tabletek na odchudzanie. Niektóre z nich rzeczywiście mogą ułatwić odchudzanie, ale nie zastąpią diety i aktywności fizycznej. Stosując odpowiedni model żywienia i regularne treningi, można usprawnić odchudzanie dzięki suplementom o naturalnym składzie. Należy się natomiast wystrzegać preparatów niewiadomego pochodzenia, obiecujących nagłą i szybką utratę wagi, gdyż mogą one zawierać niebezpieczne dla zdrowia składniki.

Odchudzająca moc natury

odchudzanie tabletkami
Fot.: Unsplash.com

W dzisiejszych czasach dążymy do coraz bardziej zbliżonego do natury stylu życia. Coraz bardziej doceniamy zdrową dietę, naturalne kosmetyki, ziołolecznictwo i medycynę naturalną. Nie inaczej jest w przypadku odchudzania. Skłaniamy się ku naturalnym substancjom odchudzającym, które stosować możemy bez obaw o własne zdrowie. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat nie brakowało szokujących historii pokazujących, jak daleko potrafią posunąć się osoby pragnące zredukować masę ciała. Warto wspomnieć chociażby nielegalne tabletki pochodzenia azjatyckiego, zawierające larwy tasiemca, które rozwijały się wewnątrz ciała osoby odchudzającej się, powodując niedożywienie i utratę masy ciała. Innym dość skrajnym przykładem jest zażywanie substancji o działaniu analogicznym do amfetaminy, która powodowała gwałtowny wzrost temperatury ciała i efekt odchudzający. Z oczywistych względów lek ten został wycofany ze sprzedaży. Jeśli chcesz się odchudzić – uwierz, że możesz to zrobić w zupełnie bezpieczny i naturalny sposób, a oferowane przez nas certyfikowane produkty świetnie Ci w tym pomogą.

Suplementy odchudzające

Jeśli celem jest redukcja masy ciała, można wspomóc odchudzanie roślinnymi substancjami czynnymi, które oddziałując na fizjologiczne procesy metaboliczne, wspomagają utratę tkanki tłuszczowej. Dobrym sposobem jest picie naparów ziołowych i napojów, które oddziałują na procesy lipolizy, czyli pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej. Najbardziej znane naturalne ekstrakty roślinne oraz napary, które możesz przyjmować bez obawy podczas odchudzania, to:

  • zielona herbata i zielona kawa; dostępne są one zarówno w formie naparów, jak i tabletek, a jedne i drugie mogą być spożywane bez ryzyka jakichkolwiek problemów zdrowotnych; wprost przeciwnie – zarówno zielona kawa, jak i zielona herbata wykazują szereg działań prozdrowotnych, dostarczając mnóstwa antyutleniaczy i witamin, co spowalnia procesy starzenia i stanowi doskonałą profilaktykę wielu chorób cywilizacyjnych
  • zioła detoksykujące, które wspomagają usuwanie nadmiaru wody i toksyn w organizmu, co umożliwia wygładzenie cellulitu, poprawia samopoczucie ogólne oraz usprawnia przemianę materii; najskuteczniejsze zioła tego typu to skrzyp, pokrzywa, bratek, mniszek, rumianek, perz, mięta czy zioła tybetańskie
  • zioła hamujące apetyt, co przekłada się na niższą kaloryczność diety i redukcję masy ciała; jeśli masz problem z podjadaniem – pij napary z morszczynem, kruszyną, prawoślazem, a także sięgaj po suplementy z chromem, fasolą białą, błonnikiem.

Jakie tabletki odchudzające wybrać?

zioła odchudzające
Fot.: Unsplash.com

Aby odchudzać się bezpiecznie i skutecznie zarazem, warto sięgnąć po suplement o naturalnym i sprawdzonym składzie. Doskonały preparat odchudzający zawiera składniki powszechnie znane, o udowodnionym działaniu wspomagającym odchudzanie. Ważne jest ponadto, aby preparat nie działał zbyt gwałtownie, gdyż nagłemu spadkowi masy ciała bardzo często towarzyszy efekt jo – jo po zakończeniu suplementacji. Niewskazana jest ponadto obecność ziół o działaniu przeczyszczającym, które mogą podrażniać śluzówkę jelit i sprzyjać odwodnieniu organizmu.

Naturalne składniki tabletek odchudzających to m. in.:

  • wyciąg z pokrzywy indyjskiej pobudzający procesy lipolizy
  • ekstrakt z zielonej herbaty
  • guarana o działaniu pobudzającym termogenezę i spalanie tłuszczu oraz zmniejszającym uczucie głodu
  • ekstrakt z Garcinia Cambogia zawierający kwas hydroksycytrynowy, który działa podobnie jak guarana
  • Yerba Mate działająca pobudzająco, oczyszczająco na organizm oraz normalizująco na poziom lipidów we krwi
  • piperyna nasilająca termogenezę i lipolizę
  • L – karnityna przyspieszająca przemianę materii.

Bibliografia:

Sadowska J., Ocena stosowanych metod odchudzających oraz używania preparatów wspomagających odchudzanie przez młode kobiety; Roczn PZH, 2011

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here