Sposoby na przedłużenie stosunku

Udane życie seksualne to ważny element związku oraz czynnik mający korzystny wpływ na samopoczucie partnerów. Przekłada się także na inne sfery życia, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób o nie zadbać i uczynić bardziej satysfakcjonującym. Dowiedz się, jakie są sposoby na przedłużenie stosunku i dlaczego dłuższe współżycie jest zalecaną opcją.

Dlaczego warto postarać się, by współżycie trwało dłużej?

Współżycie seksualne to nie tylko sposób na rozładowanie napięcia czy prokreację. W stałych związkach jest to również ważny element budujący intymność, zaufanie i pozytywne nastawienie do relacji. Jest to ważne zwłaszcza dla kobiet, ale także panowie czerpią z tego wymierne korzyści. Podczas dłużej trwającego stosunku w większej ilości wydzielają się hormony szczęścia odpowiedzialne za dobry nastrój oraz oksytocyna, która wzmacnia więź między partnerami i poczucie bezpieczeństwa. Dłuższy seks to także świetny sposób na relaks po stresującym dniu. Nic nie podnosi też samooceny i samopoczucia tak dobrze jak sprawienie partnerce przyjemności, a wiadomo, że kobiety do osiągnięcia najwyższej rozkoszy potrzebują nieco więcej czasu niż mężczyźni.

Jak przedłużyć stosunek?

Sposobów na przedłużenie stosunku jest kilka. Podzielić można je na działające doraźnie i wymagające regularnego stosowania, by osiągnąć pożądane efekty. Do pierwszych należy na przykład stosowanie prezerwatyw, żeli czy chusteczek nasączonych substancjami znieczulającymi, np. benzokainą, które zapobiegają przedwczesnemu wytryskowi, dzięki czemu przedłużają czas trwania stosunku. Ten sposób ma jednak poważną wadę, może bowiem powodować problemy z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu, może też znieczulić okolice intymne partnerki. Sposoby niewymagające posiłkowania się substancjami chemicznymi należą zazwyczaj do tych, na które potrzeba więcej czasu i regularnej praktyki. Takim naturalnym sposobem na przedłużenie stosunku jest na przykład ćwiczenie mięśni Kegla odpowiedzialnych za oddawanie moczu, ale także pozwalających dłużej utrzymać wzwód i kontrolować ejakulację [1]. Można też stosować metodę masturbacji i wstrzymywania się od wytrysku [1] lub przerywania stosunku tuż przed ejakulacją. Jeśli odczekasz chwilę, pozwoli to opóźnić wytrysk i na nowo podjąć aktywność. Można też tuż przed ejakulacją ucisnąć penisa przy ujściu cewki moczowej [1] lub punkt pomiędzy jądrami a odbytem. Pozwala to opóźnić w czasie wytrysk i dłużej cieszyć się seksem. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza! Przedłużeniu stosunku sprzyja także dłuższa gra wstępna oraz… trening hatha-jogi. Prawidłowy sposób oddychania i kontrola nad własnym organizmem pozwalają osiągnąć naprawdę wiele. Można też wypróbować pozycje, które sprzyjają dłuższemu współżyciu.

Metody farmakologiczne na przedłużenie stosunku

Idealny stosunek to kwestia indywidualna, a w przypadku pojawienia się czegoś, co postrzegane jest jako przeszkoda do osiągnięcia pełnej satysfakcji, można zwrócić się o pomoc do lekarza – seksuologa lub urologa [1]. Lekarz pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia na opóźnienie ejakulacji, może też przepisać leki przedłużające czas erekcji. Dobrym wyborem będzie produkt zawierający syldenafil, substancję, która wspomaga osiągnięcie i utrzymanie erekcji, zwiększa przyjemność [2] oraz opóźnia wytrysk [3], na przykład Mensil lub Mensil Max. Tabletki Mensil i Mensil Max zawierają odpowiednio 25 i 50 mg syldenafilu, który działa już po 12 minutach, a efekt utrzymuje się nawet do 5 godzin [3]. Produkty lecznicze Mensil przeznaczone są dla mężczyzn powyżej 18 roku życia. Przed ich zastosowaniem należy zapoznać się z ulotką lub skonsultować z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Mensil, 25 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Postać farmaceutyczna: tabletki do rozgryzania i żucia. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Mensil jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Mensil niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP), nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne podawanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (np. azotynem amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu, nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkt leczniczy Mensil jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteric anterior ischemic optic neuropaty, NAION), niezależnie o tego, czy miało to związek z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi <90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Przypisy

1. Violetta Skrzypulec-Plinta, Jak przedłużyć czas stosunku u mężczyzny, online: https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/lekarze-odpowiadaja-na-pytania/112965,jak-przedluzyc-czas-stosunku-u-mezczyzn, data dostępu 03.08.2021.

2. Zbigniew Lew-Starowicz, Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 – podobieństwa i różnice. Seksuologia Polska 2003; 1(2): 79-82.

3. Na podstawie Charakterystyk Produktów Leczniczych Mensil i Mensil Max.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here