powiększanie ust
Fot.: Pexels.com

Pełne i kształtne usta to jeden z atrybutów kobiecości. Nie dziwi zatem, że na popularności zyskują zabiegi powiększania ust. Najmniej inwazyjną procedurą, zapewniającą uzyskanie natychmiastowego, spektakularnego efektu jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Taki zabieg pozwala na zwiększenie objętości ust, wyrównanie asymetrii, podniesienie opadających kącików ust, a także odmłodzenie okolic ust.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

efekty powiększania ust
Fot.: Unsplash.com

Jedną z najpopularniejszych metod korekty wielkości czy kształtu ust, jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Ten fizjologicznie występujący w organizmie związek wykazuje niespotykane właściwości higroskopijne – wiążąc znaczne ilości wody, dba o dogłębne nawilżenie tkanek. Z upływem lat maleje zawartość kwasu hialuronowego w tkankach, co daje efekt odwodnienia i zwiotczenia ust. Kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez organizm, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Powiększanie ust kwasem hialuronowym odbywa się przy pomocy cienkiej igły lub elastycznej kaniuli. Zabieg powiększania ust poprzedzony jest aplikacją kremu znieczulającego lub znieczulenia stomatologicznego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg szybki i bardzo efektowny- efekty widoczne są natychmiast. Zabieg trwa od 15 do 30 minut i z racji znieczulenia jest bezbolesny. Kwas hialuronowy doskonale integruje się z otaczającymi tkankami, stymulując dodatkowo włókna kolagenowe do intensywnych podziałów. Modelowaniu objętości i kształtu warg towarzyszy jednoczesna redukcja drobnych zmarszczek wokół ust, co daje zjawiskowy efekt odmłodzenia twarzy.

Z racji wykorzystania naturalnie występującej w organizmie substancji, ryzyko uczulenia podczas powiększania ust jest minimalne. Kwas hialuronowy jako plastyczna, poddająca się substancja gwarantuje naturalny wygląd i doskonałe wymodelowanie pożądanego kształtu ust. Klientka ma zatem dużą dowolność w określeniu ostatecznego efektu zabiegu. Poza wymodelowaniem ust i redukcją zmarszczek wokół ust, zabieg powoduje długotrwałe nawilżenie ust, na czym zyskuje ich koloryt i faktura.

Efekty zabiegu powiększania ust utrzymują się przez 9 – 12 miesięcy. Zabieg można wykonać o dowolnej porze roku, jednak bezpośrednio po nim należy unikać skrajnych temperatur oraz spożywania gorących posiłków. Obrzęk i zaczerwienienie znikają się po ok. dwóch dniach.

Jak przebiega zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym?

Przygotowania do zabiegu powiększania ust warto rozpocząć na tydzień przed terminem zabiegu. Warto zrezygnować ze stosowania preparatów wpływających na krzepliwość krwi, ponadto profilaktycznie można stosować doustnie acyklowir (profilaktyka opryszczki wargowej). Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Ponadto określane są oczekiwania pacjenta wobec zabiegu. Zabieg medycyny estetycznej rozpoczyna się od znieczulenia okolic ust, po czym preparat zawierający kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w wybrane partie ust. Bezpośrednio po zabiegu okolica ust może być obrzęknięta i wówczas można wykonać zimne okłady. Postępowanie pozabiegowe sprowadza się do unikania nadmiernej mimiki ust przez dwie doby po zabiegu. Ponadto unikać należy picia i jedzenia gorących napojów, a także sauny czy opalania.

Wskazania do zabiegu powiększania ust

kiedy powiększyć usta
Fot.: Unsplash.com

Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym może być wykorzystane w celu:

  • zwiększenia objętości ust
  • zniesienia dysproporcji między górną i dolną wargą
  • korekty asymetrii między lewą a prawą stroną ust
  • zmiany kształtu ust
  • nawilżenia, ujędrnienia i podkreślenia kolorytu warg
  • redukcji zmarszczek wokół ust
  • podniesienia opadających kącików ust.

Przeciwwskazania do powiększania ust

Zabiegu powiększania ust nie wykonuje się w przypadku:

  • ciąży czy okresu laktacji
  • chorób autoimmunologicznych
  • aktywnej opryszczki czerwieni wargowej
  • nowotworów

Ponadto powiększanie ust nie jest wykonywane w przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik preparatu, a także cukrzyca typu 2 czy nadciśnienie.

Bibliografia:

Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej; Białystok 2014

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here