Postanowienia noworoczne na 2023

Koniec roku to najlepszy moment na podsumowanie minionego czasu oraz sporządzenie planów na najbliższy okres. To właśnie w tym momencie często myślimy o zmianach w swoim życiu czy zachowaniu, aby kolejny rok był dla nas zdecydowanie lepszy. Chcesz wiedzieć, jakie postanowienia noworoczne są najpopularniejsze w naszym kraju? Sprawdź naszą listę TOP 10! Może znajdziesz dla siebie inspirację.

  1. Poznać język obcy

To jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Widać to po statystykach pobrań rozmaitych aplikacji językowych. Nic dziwnego – posługiwanie się językiem obcym to umiejętność, którą w dzisiejszych czasach zdecydowanie dobrze jest posiadać.

  1. Więcej czytać

Polacy zaczęli czytać zdecydowanie więcej książek, jednak wielu osobom wciąż mało! To bardzo dobrze. Nie mamy przeciwwskazań, aby te statystyki wyglądały jeszcze lepiej. Oczytany człowiek to przecież mądry człowiek!

  1. Wziąć się za siebie

Wiesz, kiedy siłownie są najbardziej oblegane? Zaraz po Nowym Roku! Czy jednak wszyscy zostają tam na dłużej niż miesiąc? Odpowiemy dyplomatycznie – w lutym możesz liczyć na większy luz. Może tym razem motywacja będzie silniejsza i pokona słomiany zapał? Czas pokaże!

  1. Zadbać o zdrowie

To postanowienie wiąże się z poprzednim, jednak tu dochodzą kwestia wizyt u lekarzy i specjalistów. Stomatolog, fizjoterapeuta czy klinika okulistyczna to miejsca, które planujemy odwiedzić w przyszłym roku. A Ty co wybierasz? Kanałowe czy leczenie starej kontuzji? A może laserowa korekcja wad wzroku?

  1. Zrobić remont

Na remont domu czy mieszkania zawsze jest zbyt mało czasu. Może w przyszłym roku będzie go więcej? Skoro tapety nie odpadają, a meble stoją pionowo, to chyba uda się jeszcze to przeciągnąć, prawda?

  1. Znaleźć pasję lub hobby

Martwi Cię Twój brak zainteresowań i pasji? Nie martw się – nie jesteś sam! Wiele osób poszukuje rzeczy, którymi może zająć się w przyszłym roku i które będą sprawiały im radość. Z resztą, ciekawych zainteresowań i pasji nigdy dość!

  1. Jeść zdrowiej

Koniec bezwartościowego jedzenia! Więcej warzyw, owoców i nieprzetworzonych produktów! A może wizyta u dietetyka? Dobrze będzie w przyszłym roku zgubić nieco kilogramów i zadbać o siebie od wewnątrz, prawda? Tak przynajmniej myśli bardzo dużo osób podczas tworzenia listy postanowień noworocznych.

  1. Zrobić prawo jazdy

To ulubione postanowienie noworoczne zdecydowanej większości osiemnastolatków. Nie jest to jednak reguła, gdyż wiele osób nawet po 40-stce, które jeszcze nie mają uprawnień do kierowania pojazdem, również wpisuje to na listę planów do zrealizowania w 2023 roku.

  1. Więcej podróżować

Duch przygody jest najbardziej aktywny właśnie teraz. Zwłaszcza po tak długim okresie pandemii, restrykcji i obostrzeń. Nowy rok to dobry moment, aby wyjechać na wymarzone wakacje albo wyruszyć w kilka mniejszych, równie fascynujących podróży.

  1. Znaleźć wreszcie czas dla siebie

Jesteś zabiegany lub przepracowany? Przytłacza Cię natłok spraw do zrealizowania? W dzisiejszych czasach to niestety norma i wiele osób chce to zmienić. Znalezienie czasu dla siebie to jeden z priorytetowych planów na nowy rok. Czy w Waszym przypadku jest podobnie?

Jak podoba Wam się nasze zestawienie najpopularniejszych postanowień noworocznych. Czy brzmi ono jak Wasza lista planów? A może znaleźliście tutaj jakąś inspirację? Nam pozostaje życzyć Wam sukcesów i wytrwałości. Spełniajmy swoje plany, realizujmy cele i zmieniajmy się na lepsze, nie tylko na początku roku, ale przez cały czas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here