Zakład Pielęnacyjno- Opiekuńczy
Punkt Sprzedaży
Sprzętu Medycznego
EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Profilaktyka chorób serca i układu krążenia

MIAŻDŻYCA - jak z nią walczyć?


Co jest przyczyną problemów z miażdżycą?
Jak podstępną chorobą jest miażdżyca, świadczy nie tylko odsetek osób chorych, ale również zastraszająca fala zachorowań ludzi młodych. Warto zwrócić uwagę na przyczyny powstawania zmian miażdżycowych. Jedną z nich jest siedzący tryb życia. Wielogodzinne unieruchomienie przy biurku, czy też długotrwałe przebywanie w jednej pozycji uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi. Nawet jeśli nasz styl życia nie sprzyja uprawianiu sportu, warto pomyśleć choćby o małej, codziennej dawce ruchu, jak  półgodzinny spacer, jazda na rowerze, czy zwykłe, relaksujące ćwiczenia.  Ruch fizyczny nie tylko utrzyma nasze mięśnie w dobrej formie, ale stanowi wielką wartość dla kości, ponieważ zwiększa ich gęstość, co zapobiega m.in. złamaniom i urazom. Dla krążenia ruch jest zbawienny, a w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, w tym miażdżycy, wciąż bywa niedoceniany.
Druga z przyczyn również związana jest z trybem życia, to między innymi palenie papierosów, nadwaga oraz stres.

Jak diagnozować  miażdżycę? Badanie USG
Nie istnieje jednorazowe badanie, które mogłoby miażdżycę potwierdzić. Jednak za pomocą badania USG można stwierdzić poziom zmian pogrubienia i poszerzenia ścian naczyń krwionośnych na skutek przyrostu tzw. blaszki miażdżycowej. Jej przyrost, który uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi jest widoczny  na monitorze. W Akademickim Centrum Medycznym można wykonać badanie USG z przystawką Dopplera, dzięki któremu lekarz może łatwo zdiagnozować i stwierdzić ewentualne nieprawidłowości w przepływie krwi przez naczynia, a także sprawność zastawek żylnych.   Badanie USG jest proste i nieinwazyjne, całkowicie bezbolesne, warto wykonać je, aby wykluczyć ryzyko skomplikowanego schorzenia i poważnych problemów w przyszłości, jak udar lub zawał serca.

Badanie tomograficzne – przeciwko miażdżycy
Warto wiedzieć, że ryzyko zagrożenia tą chorobą cywilizacyjną może  pomóc diagnozować   tomografia komputerowa. Dzięki tej metodzie lekarz może precyzyjnie ocenić stan naszych tętnic.

Rejestracja

Rejestracja:
od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 -20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM