Metoda PNF

PNF (ang. Prioproceptive Neuromuscular Facilitation) jest to metoda reedukacji nerwowo-mięśniowej, wykorzystująca silne i zdrowe regiony ciała do pobudzenia osłabionych grup mięśniowych. PNF to gama różnorodnych ćwiczeń i działań obejmujących:
 

  • terapię na macie,
  • naukę chodu, torowanie chodu i naukę czynności lokomocyjnych,
  • ćwiczenia poprawiające zakres ruchu, siłę i koordynację mięśni,
  • ćwiczenia oddechowe poprawiające ruchomość klatki piersiowej oraz pracę grup mięśniowych odpowiedzialnych za prawidłowy wzorzec oddechowy.Metoda ta jest bezbolesna, ukierunkowana na przywrócenie funkcjonalności pacjenta.
 

Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory wymaga. Siła mięśni, zakres ruchu – są tak naprawdę  środkami do uzyskania celu jakim jest funkcjonalność ruchu. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób holistyczny, wykorzystując do terapii mocne strony pacjenta. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie. To pacjent tak naprawdę ustala cele terapii. Terapeuta ma w tym wypadku rolę doradczą. Dzięki takiemu podejściu chory zachowuje dobrą motywację, mimo swojej dysfunkcji i jest pozytywnie nastawiony do osiągnięcia przez siebie wyznaczonego celu za pomocą rąk terapeuty.

Umów wizytę

pn. - pt.: 8:00 - 15:00

Urologia:
E: rejestracja@akcemed.pl
T: 22 559 24 40

Rehabilitacja:

E: rehabilitacja@akcemed.pl
T: 600 218 157

Nasz adres

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
 
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM