Akademickie Centrum Medyczne to prywatna placówka medyczna powstała z myślą o kompleksowym świadczeniu usług z zakresu podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. Utworzona w listopadzie roku 2012 w Warszawie, swoją siedzibę dzieli na funkcjonujące pod wspólnym szyldem: Przychodnia Lekarska, Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób, Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii,
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy oraz Dzienny Ośrodek Terapii Poznawczo-Ruchowej.
ACM specjalizuje się w kompleksowej opiece medycznej polegającej na udzielaniu specjalistycznych konsultacji lekarskich oraz diagnozowaniu chorób za pomocą nowoczesnego sprzętu diagnostyczno – obrazowego.
Przychodnię Lekarską ACM tworzą poradnie specjalistyczne świadczące usługi z zakresu neurologii z pracownią zaburzeń pamięci, urologii z pracownią i biopsji fuzyjnej prostaty, ortopedii, psychologii i badań laboratoryjnych. Dla zapewnienia kompleksowości usług pacjentom Przychodni Lekarskiej służy swoim zapleczem Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób z pracowniami: tomografii komputerowej, RTG, EMG, PW, EEG, Biofeedback wyposażone w najnowocześniejszej klasy sprzęt i aparaty diagnostyczne.
W 2016 roku, ACM uruchomiła innowacyjną metodę badań, niefunkcjonującą jeszcze w Europie Środkowo – Wschodniej, a pozwalają na wykrywanie ognisk raka stercza metodą biopsji fuzyjnej. Ten unikalny sposób komputerowego odwzorowania obrazu MRI podczas badania USG daje prawie 100% skuteczność trafiania w wyznaczony cel, dokładność fuzji z udziałem systemów elastycznych jest bardzo wysoka. Badania, które wykonaliśmy dotychczas u pacjentów z historią negatywnych biopsji, w zdecydowanej większości są dodatnie, a pacjenci mogą kontynuować dalsze odpowiednie leczenie.
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy powstał w związku z ogromnym zapotrzebowaniem i z myślą o stacjonarnym pobycie osób dotkniętych schorzeniami neurologicznymi i chorobami neurodegeneracyjnymi, a także po udarach i przebytych urazach. Na uwagę zasługuje doskonale rozwinięta oferta rehabilitacyjna placówki, obejmująca trening funkcji poznawczych, neurorehabilitację i rehabilitację. W ofercie znajduje się terapia grupowa z terapeutą zajęciowym w sali rekreacyjnej i codzienna pomoc psychologiczna. Dla pacjentów korzystających z pobytu stałego oraz ich opiekunów do dyspozycji pozostaje rozległy park, w którym w okresie letnim odbywają się niektóre zajęcia. Dla opiekunów osób chorych ACM organizuje 4 razy w miesiącu otwarte, bezpłatne grupy wsparcia z udziałem psychologa. Dużą popularnością cieszą się turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Dzienny Ośrodek Terapii Poznawczo-Ruchowej dla pacjentów po urazach, kontuzjach, itp., służy także wsparciem doraźnym dla pacjentów po udarach, oferując zajęcia pod opieką wykwalifikowanych rehabilitantów i psychologów, w grupach do 10 osób.