EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Aktualności

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP)
PRP (platelet - rich plasma) - osocze bogatopłytkowe to autologiczny preparat zagęszczonych płytek krwi z niewielką ilością osocza. Z pobranej własnej krwi pacjenta uwalniane są m.in. czynniki wzrostu, które przyspieszają regenerację tkanek miękkich oraz zrost kostny. PRP jest często i skutecznie wykorzystywane w schorzeniach układu ruchu - ortopedii, medycynie sportowej i rehabilitacji. 
ZABIEG Z UŻYCIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO (PRP)W jakich wskazaniach najczęściej stosuje się ten zabieg?

Najczęstsze wskazania to urazy mięśni, więzadeł i ścięgien (w tym Achillesa), choroby zwyrodnieniowe stawów, trudne w gojeniu zrosty kości, ostrogi piętowe, stany po chirurgicznych zabiegach stawów, łąkotek, wiązadeł i inne. 

Jakich efektów mogę spodziewać się po zabiegu?

Przy zastosowaniu systemu Ycellbio, w wielu przypadkach można oczekiwać trwałego i całkowitego ustąpienia dolegliwości. Efekty zazwyczaj można zaobserwować w ciągu 1 - 2 tygodni po zabiegu. Należy pamiętać jednak, że skuteczność i czas leczenia będzie zależeć w głównej mierze od rodzaju schorzenia oraz ogólnego stanu pacjenta. 

Jak wygląda taki zabieg?

Pobierana jest od pacjenta krew, którą wprowadza się do specjalnej ampułki,w której oddziela się osocze. Po odwirowaniu, pobiera się gotowy koncentrat osocza bogatopłytkowego, po czym lekarz wykonuje iniekcję PRP w odpowiednie miejsce ciała. 

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest w pełni bezpieczny.  Przebiega on z użyciem sterylnych, jednorazowych zestawów do pobierania osocza, pobierana jest własna krew pacjenta. Zestawy są wysokiej jakości i posiadają certyfikaty CE, ISO oraz FDA. 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego jest: ciąża oraz okres laktacji, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, choroby układu krwiotwórczego, nietolerancja iniekcji, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

W Przychodni Lekarskiej ACM zabieg PRP wykonywany jest przez lekarza ortopedę, dr Zbigniewa Krogulca, we wtorki, w godz. 15:30 - 18:30.
17 maja 2017
Powrót do poprzedniej strony

Rejestracja

Rejestracja:

 

  • poniedziałek: 12:00 – 20:00
  • wtorek: 7:00 - 20:00
  • środa: 12:00 – 20:00
  • czwartek: 7:00 – 20:00
  • piątek: 7:00 – 15:00

 

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM