EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Aktualności

Profilaktyczne badania laboratoryjne dla Seniorów
Z pewnością każdy z nas ma w swojej rodzinie lub w najbliższym otoczeniu przynajmniej jedną osobę w podeszłym wieku. Jednak w szaleńczym pędzie współczesnego świata i natłoku obowiązków o seniorach nie myślimy zazwyczaj tyle, ile powinniśmy, nawet o tych najbliższych.

Osoby starsze wciąż potrzebują naszej bliskości, energii, wspólnie spędzonych chwil, uśmiechu na co dzień… 

 

Starość nie jest chorobą lecz etapem rozwoju człowieka. Wtedy właśnie zachodzące procesy biochemiczne są mniej wydolne, możliwości regeneracyjne tkanek zmniejszają się, a komórkowe mechanizmy naprawcze zawodzą. Dochodzi do  stopniowego upośledzenia funkcji poszczególnych układów i narządów organizmu. Pacjenci często skarżą się na bóle pleców i szyi, pojawiają się problemy z kośćmi i stawami. Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, układu moczowego i tarczycy, cukrzycę oraz nowotwory. Starość określana jest jako jesień życia, druga młodość czy złoty wiek życia. Jest etapem życia, który jest nieunikniony. Jadnak odcieni starości jest tak wiele, jak wiele jest ludzkich historii. We współczesnym świecie wiek nie musi być barierą, a bywa nawet wartością.Warto porozmawiać z Seniorami i uświadomić im, że w swoich rękach mają własne zdrowie i że muszą je rozumieć wielowymiarowo, nie tylko w aspekcie medycznym, ale także psychospołecznym, kulturowym, środowiskowym i ekonomicznym. Należy pamiętać, że jesień życia nie musi kojarzyć się z deszczem i ze słotą, lecz z ciepłymi wieczorami przy kominku i rześkością poranka. Tylko od nas i naszych bliskich zależy czy starość będzie jesienią życia czy wiosną możliwości…

 

We współpracy z firma "ALAB" Laboratoria oferujemy szeroki zakres  badań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, zapewniając kompleksowe świadczenia w zakresie profilaktyki zdrowotnej, diagnozowania choroby i monitorowania procesu leczenia. 

 

Badania profilaktyczne to diagnostyka opierająca się na systematycznym wykonywaniu badań kontrolnych, w celu jak najszybszego wykrycia chorób.

 

Wiek pacjenta powyżej 50 lat

Częstotliwość badania

Morfologia krwi, OB

raz w roku

Glukoza

raz w roku

Lipidogram

raz w roku

Cytologia ginekologiczna (kobiety)

raz w roku

Badanie poziomu elektrolitów

co 3 lata

Badanie ogólne moczu

raz w roku

Krew utajona w kale

raz w roku

Wapń całkowity w surowicy, fosforany w surowicy (kobiety)

raz w roku

Magnez w surowicy, kwas moczowy w surowicy

raz w roku

Albumina w surowicy, kreatynina w surowicy

raz w roku

TSH

raz w roku

PSA całkowity, PSA wolny (mężczyźni)

raz w roku

 

Każdy z nas powinien pamiętać o badaniach profilaktycznych przeznaczonych dla swojej grupy wiekowej. Dzięki nim bowiem można często wykryć niedającą jeszcze żadnych objawów chorobę, co daje możliwość skutecznego jej leczenia.

 

Badania należy wykonywać regularnie, nawet jeśli dopisuje nam dobre samopoczucie. Wiele chorób przebiega bowiem bezobjawowo, a zdiagnozowanie ich zbyt późno, zmniejsza skuteczność leczenia. Badania profilaktyczne należy więc wykonywać w każdym wieku.

 

W Przychodni Lekarskiej Akademickiego Centrum Medycznego oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich. Nasi specjaliści specjaliści dołożą wszelkich starań, aby w sposób fachowy i wyczerpujący udzielić odpowiedzi na pytania i wątpliwości pacjentów. Gwarantujemy komfort i indywidualne podejście do Państwa problemu, przy krótkim okresie oczekiwania na wizytę do wybranego specjalisty.

 

Szczegółowe informacje dotyczące oferowanych przez ACM usług są dostępne na stronie www.akcemed.pl oraz w rejestracji medycznej Przychodni Lekarskiej pod numerem: 22 559 24 26, e-mail: rejestracja@akcemed.pl

29 sierpnia 2018
Aktualności, poliklinika
Powrót do poprzedniej strony

Rejestracja

Rejestracja:

 

  • poniedziałek: 12:00 – 20:00
  • wtorek: 7:00 - 20:00
  • środa: 12:00 – 20:00
  • czwartek: 7:00 – 20:00
  • piątek: 7:00 – 15:00

 

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM