EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Aktualności

Do reumatologa czy do ortopedy?

Zarówno ortopeda, jak i reumatolog, zajmują się schorzeniami związanymi z całym układem ruchu. Dotyczy to zarówno urazów kości, jak również przewlekłych chorób związanych ze stawami. Obaj także ściśle ze sobą współpracują. Kiedy więc udać się do ortopedy, a kiedy zasięgnąć porady reumatologicznej?

Głównym zadaniem lekarza ortopedy jest to, aby rozpoznać, a następnie zastosować leczenie w przypadku wad narządów ruchu. Dotyczy to tych, które mogą być nabyte w trakcie życia pacjenta, jak również tych, które posiadają od urodzenia. W przypadku urazów stawów, ortopeda jest głównie nastawiony na wypadki nagłe. Jeśli chodzi o związane z nimi choroby przewlekłe, analizuje jakie są ich wpływy na pozostałe elementy układu ruchu i w leczeniu uwzględnia m.in. podanie odpowiednich środków farmakologicznych. Do lekarza ortopedy udajemy się zazwyczaj w przypadku urazów kości i stawów - złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, czy też naciągnięcia mięśnia, bądź wówczas, gdy zaobserwujemy u siebie wady postawy.

Lekarz reumatolog niesie pomoc w przypadku schorzeń reumatycznych oraz podobnie jak ortopeda - stanów zapalnych tak zwanej tkanki łącznej. W praktyce oznacza to, że jeśli odczuwamy bóle stawów oraz kości, zmęczenie i wszelkie środki farmakologiczne nie pomagają, powinniśmy udać się na wizytę do reumatologa. Zadaniem reumatologa, jako specjalisty w dziedzinie autoimmulologii, jest leczenie przewlekłych chorób stawów (czyli schorzeń autommunologicznych), a więc nie powstałych na skutek nagłego urazu.

Współpraca obu specjalistów jest niezwykle istotna, z racji tego, że obaj podejmują leczenie w zakresie narządów układu ruchu. Ich wiedza oraz predyspozycje związane z diagnostyką oraz zastosowaniem odpowiedniej terapii, a tym samym wspólne działanie, są niezwykle pomocne w odzyskaniu przez pacjenta dobrej formy. Najczęściej największe efekty w tym przypadku przynosi rehabilitacja, fizjoterapia oraz dodana do nich farmakologia. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i rodzaju danego schorzenia.

Szukasz doświadczonego ortopedy? W Akademickim Centrum Medycznym opiekujemy się wszystkimi osobami, które potrzebują profesjonalnej opieki lekarskiej. Zajmujemy się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nabytych lub wrodzonych dysfunkcji w działaniu i budowie narządu ruchu. Zapraszamy wszystkich Pacjentów z dolegliwościami bólowymi po urazach, kontuzjach, z chorobami i wadami wrodzonymi układu kostno-stawowego, schorzeniami reumatologicznymi oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia.

W leczeniu wykorzystujemy nowoczesne badania diagnostyczne, efektywne i bezpieczne metody.

Szczegółowe informacje dotyczące oferowanych przez ACM usług są dostępne na stronie www.akcemed.pl oraz w rejestracji medycznej Przychodni Lekarskiej pod numerem: 22 559 24 26, e-mail: rejestracja@akcemed.pl
17 stycznia 2020
Aktualności, poliklinika
Powrót do poprzedniej strony

Rejestracja

Rejestracja:

 

  • poniedziałek: 12:00 – 20:00
  • wtorek: 7:00 - 20:00
  • środa: 12:00 – 20:00
  • czwartek: 7:00 – 20:00
  • piątek: 7:00 – 15:00

 

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM