Zakład Pielęnacyjno- Opiekuńczy
Punkt Sprzedaży
Sprzętu Medycznego
EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

BADANIA USG DLA KOBIET – PROFILAKTYCZNA AKCJA ACM – ZBADAJ SIĘ!

Zachęcamy wszystkie Panie do wzięcia udziału w naszej akcji profilaktycznej przeciwko nowotworom piersi mającej na celu zapobieganie wszelkim zmianom  i nieprawidłowościom na etapie, kiedy są one uleczalne. W Polsce co roku zwiększa się liczba kobiet, u których diagnozuje się zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym, pamiętajmy, że im wcześniej wykryte, tym większa szansa na wyleczenie. Warto zadbać o siebie wykonując proste, bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne badanie USG.

Jak przebiega badanie USG piersi?

Wykonuje się je profilaktycznie jako badanie kontrolne, na zlecenie lekarza, możemy również poprosić lekarza rodzinnego lub ginekologa o skierowanie na to badanie na własną prośbę. Nie wymaga wcześniejszych przygotowań, może być przeprowadzane w dowolnym dniu cyklu, także u pań w ciąży. Badanie USG wykonuje się je u pacjentki w pozycji leżącej. Polega ono na przyłożeniu specjalnej głowicy sondy USG, która wytwarza i odbiera ultradźwięki, do badanego miejsca, czyli piersi i okolic pach wraz z węzłami chłonnymi. Wcześniej na badane miejsca  aplikuje się specjalny żel. Obraz widoczny na ekranie monitora przy pomocy ultradźwięków pokazać może kształt guza, jego wielkość i głębokość położenia w tkance. Emitowany obraz można zatrzymać, powiększyć, a następnie wydrukować.

Dlaczego warto wykonać badanie USG?

Nawet gdy regularnie wykonujesz samobadanie piersi (raz w miesiącu) i badanie cytologiczne
(wskazane min. raz na 2 lata), pamiętaj, że pewne zmiany niewyczuwalne są w badaniu ręcznym, małe zmiany lub guzki mogą mieć mniej niż 1 cm średnicy nie zawsze są one zmianami nowotworowymi, jednak typ zmiany i poziom zagrożenia może potwierdzić lub wykluczyć badanie USG. Badanie to pokazać może zmiany w gruczołach piersiowych wielkości kilku milimetrów.
Zaletą jest jego dokładność, duża dostępność oraz niewysoki koszt, a także krótki czas wykonywania. Co najważniejsze, dzięki ultradźwiękom pacjentka nie jest narażona na szkodliwe promieniowanie, a korzyści to szybka diagnoza.
 
PAMIĘTAJ!
  • Badaj się regularnie, samodzielnie  raz w miesiącu, między 7a 10 dniem cyklu
  • Każdą zmianę zgłoś swojemu lekarzowi
  • Wykonuj badanie USG raz w roku, a także mammografię ( raz w roku) i cytologię ( przynajmniej raz na 2 lata) UWAGA! USG nie zastępuje mammografii i odwrotnie!
  • Nie każdy wykryty w badaniu guz jest nowotworem złośliwym
  • Wczesne wykrycie zmian umożliwia skuteczne leczenie
 
Już dziś umów się na badanie diagnostyczne, weź udział w naszej akcji!

Rejestracja

Rejestracja:
od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 -20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM