Zakład Pielęnacyjno- Opiekuńczy
EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Ultrasonografia

Ultrasonografia jest jedną z medycznych metod obrazowania narządów i tkanek ustroju ludzkiego przy pomocy fali ultradźwiękowej. Najczęściej stosuje się ultradźwięki w zakresie od 1 do 10 MHz. Fala ta rozchodząc się w akustycznie elastycznym ośrodku, jakim jest ciało ludzkie, ulega różnym zjawiskom - między innymi odbiciu. Część fali ultradźwiękowej odbitej na granicy dwóch ośrodków o różnej oporności akustycznej jest źródłem informacji o stanie danego narządu czy określonej przestrzeni wewnątrz ciała osoby badanej. Tkanka kostna oraz powietrze w przewodzie pokarmowym i płucach odbijają fale ultradźwiękowe całkowicie. Dlatego niemożliwa jest ocena wnętrza kości i narządów leżących wewnątrzczaszkowo.

Ultrasonografia jest jedną z nieinwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach bez potrzeby podawania środków cieniujących. Sposób ten pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni i wnętrza tych narządów. Najczęściej przedstawia się narząd w wymiarach podłużnych i poprzecznych do jego długiej osi, można go jednak obserwować w dowolnym przekroju. Z oceny echostruktury badanego narządu można wysunąć niektóre wnioski diagnostyczne dotyczące charakteru zmiany - zapalnej, zanikowej, zwyrodnieniowej czy nowotworowej, a w tej ostatniej - sugerować proces łagodny czy złośliwy. To samo odnosi się do tworów patologicznych położonych wewnątrz narządów, które najczęściej inaczej odbijają ultradźwięki niż otoczenie.

 

Aparaty USG

 

USG ACUSON X-300 AKCEMED WARSZAWA

System ultrasonograficzny ACUSON X300™


Stanowi zupełnie nowy poziom wydajności diagnostycznej. Łączy w sobie najlepszą dla swojej klasy jakość obrazu oraz szeroki zestaw właściwości, co umożliwia realizację potrzeb klinicznych w codziennej praktyce. Aparat ma zastosowanie zarówno w  ogólnych jak i  specjalistycznych badaniach diagnostycznych: jamy brzusznej, serca, naczyń mięśni szkieletu, niewielkich narządów (jądra, tarczyca) oraz badań z zakresu ginekologii, położnictwa, ortopedii, urologii (prostata).


Pewność diagnostyczną zapewnia tryb kolorowego Dopplera i Dopplera mocy o wysokiej jakości. Dodatkowo cyfrowa architektura najnowszej generacji aparatu gwarantuje najwyższą w swojej klasie jakość obrazów w funkcji 2D i Doppler. 

USG ACUSON S-2000 AKCEMED WARSZAWA

Ultrasonograf ACUSON S2000

 

Zapewnia doskonałą jakość obrazu, oparty na wiedzy przepływ zadań, adaptacyjną ergonomię i innowacyjne zastosowania dla nowego poziomu pewności diagnostycznej. Aparat posiada funkcję obrazowania 2D w trybie podstawowym oraz obrazowaniu harmonicznym, które to zapewnia wyższą rozdzielczość diagnostyczną.


Dzięki funkcji Power Doppler możliwe jest niwelowanie szumów akustycznych, lepsze obrysowywanie granic, większą przydatność do ilościowych pomiarów ukrwienia i mniejszą wrażliwość na tzw. blooming - niekorzystne efekty wzmocnienia pojawiające się po podaniu ultrasonograficznych środków kontrastowych, znacznie pracyzyjniej przedstawia obrysy naczyń - umożliwia uwidocznienie drobnych zmian przyściennych i ocenę nierówności powierzchni blaszki miażdżycowej, ułatwia pomiar stopnia zwężenia naczynia,  lepiej nadaje się do obrazowania trójwymiarowego naczyń. Funkcja Doppler tkankowy DTI (spektralny i kolorowy) pozwala na obrazowanie kurczącego się mięśnia sercowego i pozwala łatwiej uchwycić ewentualne jego zaburzenia. Aparat daje też możliwość analizy EKG we wszystkich trybach, obrazowania kurczliwości mięśnia sercowego oraz analizy kurczliwości Syngo VVI, obrys lewego przedsionka i lewej komory serca z automatycznym wyliczeniem EF, obrazowanie elastyczności tkanki (tzw. elastografia) eSieTouch z funkcją obrazowania tkanki tłuszczowej poprawiającą jakość obrazów trybu B oraz ocenę wieku naczyniowego i ryzyka wystąpienia zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu.

 

Nasze badania:Zapisz się na dadanie już teraz wypełniając formularz zgłoszeniowy

Rejestracja

Rejestracja:
od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 -20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM