Zakład Pielęnacyjno- Opiekuńczy
EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Rezonans magnetyczny kolana

Rezonans 3T i posiadana przez nas najnowsza - 18 kanałowa cewka stawowa pozwala na 3 krotnie lepsze obrazowanie szczegółów anatomicznych a tym samym drobnych patologii i chorób w formie wczesnej, a które nie są widoczne w aparatach o niższym polu.
 

Staw kolanowy jest największym stawem ludzkiego organizmu i bardzo często ulega różnego rodzaju urazom (np. podczas uprawiania sportów, jazdy na nartach itp.)
 

Po wykonaniu badania rezonansu magnetycznego lekarz radiolog ocenia elementy stawu, obecność krwawień lub wysięków w jamie stawowej i stan struktur kostnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na możliwość wiarygodnego i obiektywnego ocenienia więzadeł (zwłaszcza więzadła krzyżowego przedniego), łąkotek stawowych i więzadeł zewnętrznych kolana. W poszczególnych sekwencjach widoczne są również zmiany w chrząstkach stawowych (p. chrząstkogram), szpiku kostnym (np. obrzęk po urazie) i okolicznych tkankach miękkich.
 

Inną grupę wskazań stanowią pacjenci po zabiegach rekonstrukcyjnych więzadeł krzyżowych. W takich przypadkach ocenia się położenie zrekonstruowanych więzadeł i efekt wykonanego zabiegu.
 

Badanie rezonansu magnetycznego stawu kolanowego wykonuje się również w podejrzeniach guzów, zapaleń i innych nieprawidłowości w tej okolicy.
 

Rejestracja

Rejestracja:
od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 -20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM