Zakład Pielęnacyjno- Opiekuńczy
EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Rezonans magnetyczny

Badanie rezonansem magnetycznym (w skrócie nazywane MR lub MRI) jest obecnie jedną z najdokładniejszych form diagnostycznych w medycynie. Używany w Akademickim Centrum Medycznym aparat Magnetom Spectra 3T to system, który pozwala na 3 krotnie lepsze obrazowanie szczegółów anatomicznych a tym samym drobnych patologii i chorób w formie wczesnej, a które nie są widoczne w aparatach o niższym polu.

Posiada wiele koncepcji ułatwiających i przyspieszających czas badania (tryb Dot Engine), zestaw cewek umożliwiających obrazowanie całego ciała oraz liczne aplikacje kliniczne pozwalające na poprawę jakości obrazowania zarówno badań podstawowych jak i wysokospecjalistycznych. Szczególną zaletą aparatu 3T jest poprawa rozdzielczości widma spektroskopowego, oraz zwiększenie sygnału BOLD obrazowanego w badaniach czynnościowych mózgu - fMRI.


rezonans magnetyczny diagnostyka warszawarezonans magnetyczny centrum diagnostyczne warszawarezonans magnetyczny badania diagnostyczne warszawa


Poza standardowymi badaniami głowy, kręgosłupa, stawów, jamy brzusznej, wykonujemy również wysokospecjalistyczne badania czynnościowe mózgu fMRI, tensora dyfuzji DTI,  badań naczyniowych tętnic i żył mózgu (TOF) oraz dużych naczyń (CE-MRA), badania perfuzyjne i dyfuzyjne czy spektroskopię rezonansu magnetycznego. Posiadany przez nas rezonans magnetyczny o intensywności pola 3T pozwala na lepszą jakość obrazowania w chorobach zwyrodnieniowych mózgu,  takich jak choroby Alzheimera i Parkinsona oraz wszędzie tam, gdzie dla rozpoznania wskazane jest wykonanie badania o dużej rozdzielczości.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta w naszym aparacie jest system Dot (Day optimizing throughput), który ułatwia szybki wybór metody badania w zależności od stanu zdrowia pacjenta i wskazań klinicznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać badanie u pacjentów, którzy na podstawie wskazań klinicznych nie mogliby zostać zbadani w aparacie 1,5T, gdzie czas badania diagnostycznego byłby zbyt długi na ich możliwości zdrowotne.
 

Nasze badania:Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony pracowni rezonansu www.rezonans-magnetyczny.info
 

Zobacz również:

Rejestracja

Rejestracja:
od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 -20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2018 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM