naturalne rzęsy
Fot.: Unsplash.com

Długie i mocne rzęsy to jeden z atrybutów urody. Codzienny makijaż i demakijaż oka mogą osłabiać rzęsy, przez co stają się one cienkie i mogą nadmiernie wypadać. Można oczywiście pokusić się o zabieg przedłużania rzęs, ale jednocześnie – zawsze konieczna jest naturalna pielęgnacja rzęs w celu ich wzmocnienia.

Jak długo rosną rzęsy?

Rzęsy to krótkie włosy rosnące na granicy powieki górnej i dolnej. Ich funkcją jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami. Na górnej powiece znajduje się około 150 – 250 rzęs, osiągających długość 8 – 12 mm. Z kolei powieka dolna zawiera około 50 – 150 rzęs rosnących na długość 6 – 8 mm. Czas życia rzęsy to 2 – 4 miesiące, po czym rzęsa wypada i w jej miejsce wyrasta kolejna.

Jak dbać o naturalne rzęsy?

jak dbać o rzęsy
Fot.: Unsplash.com

Kobiety przykładają wiele wagi do tego, aby ich rzęsy wyglądały nienagannie – ma temu służyć ich staranne wytuszowanie. Jednak sam makijaż to nie wszystko. Równie ważna – a może nawet ważniejsze – jest codzienne pielęgnowanie i wzmacnianie rzęs. Aby utrzymać zdrowe rzęsy, koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby dokładnie oczyść twarz, w tym okolice oczu przed pójściem spać. Zawsze należy używać preparatów specjalnie polecanych do oczu. Jak wykonać demakijaż oczu? Należy delikatnie oczyść oczy wacikiem nasączonym płynem do demakijażu, aby usunąć brud i makijaż. Bardzo ważne jest, aby nie szarpać rzęs podczas nakładania makijażu lub zmywania makijażu. I warto wypracować kolejny nawyk pielęgnacyjny – aplikując krem pod oczy, nie zapominajmy o nałożeniu na rzęsy serum odżywczego. W drogeriach można zakupić gotowe produkty pozwalające na wzmocnienie rzęs oraz pobudzenie ich wzrostu. Można także samodzielnie przygotować taki kosmetyk do rzęs. Najpopularniejszym jest olejek rycynowy, który wzmacnia rzęsy i wydłuża je. Dla bardziej efektywnego działania można wymieszać olej rycynowy z zawartością kapsułek witaminowych A + E. Inne skuteczne domowe receptury dla zdrowych rzęs to olej z wiesiołka wymieszany z olejkiem migdałowym, a także olej konopny czy żel aloesowy. Takie preparaty można rozprowadzać na całej długości rzęs przy pomocy wyczyszczonej dokładnie szczoteczki tuszu do rzęs. Inna metoda aplikacji to naniesienie preparatu odżywczego wzdłuż linii rzęs przy pomocy cieniutkiego pędzelka.

Sztuczne rzęsy – jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

przedłużanie rzęs
Fot.: Unsplash.com

Zabieg przedłużania rzęs polega na przyczepieniu do rzęs klientki rzęs sztucznych – naturalnych lub syntetycznych. Rzęsy przyczepiane są przy pomocy specjalnego kleju. Zabieg trwa 1 – 2 godziny, a ilość przyczepianych rzęs zależy od techniki, jaka wykonywany jest zabieg. W przypadku przedłużania rzęs 1:1 wykorzystywanych jest około 100 – 150 rzęs na każde oko. W metodzie objętościowej używa się od kilkuset do ponad tysiąca rzęs.

Zabieg przedłużania rzęs wykonany przez specjalistę jest bezpieczny. Klej stosowany podczas zabiegu jest bezpieczny dla oka, a doczepiane rzęsy nie przyczyniają się do uszkodzenia czy nadmiernego wypadania naturalnych rzęs.

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Aby rzęsy przedłużone w salonie kosmetycznym przez długi czas zachowały nienaganny wygląd, konieczna jest ich prawidłowa pielęgnacja. O czym należy pamiętać?

  • szczotkuj i delikatnie oczyszczaj rzęsy szczoteczką po tuszem do rzęs
  • spróbuj spać na plecach lub boku, a nie na brzuchu, unikając w ten sposób zbijania się rzęs podczas snu
  • podczas stosowania kremów na noc / serum pamiętaj, aby aplikować niewielką ilość kosmetyku
  • kiedy dotykasz rzęs, zawsze wykonuj „zamiatające” ruchy ku górze – unikaj pocierania rzęs na boki
  • nie dotykaj bez potrzeby rzęs – za każdym razem, gdy ich dotykasz, możesz zanieczyszczać rzęsy
  • nie pocieraj oczu lub rzęs podczas mycia twarzy
  • nie korzystaj z sauny  przez co najmniej 48 godzin od zabiegu przedłużania rzęs
  • jeśli zdecydujesz się używać tuszu do rzęs – stosuj go tylko do końcówek i używaj tuszu do rzęs na bazie wody, który łatwo się zmywa
  • nie próbuj usuwać sztucznych rzęs na własną rękę.

Bibliografia:

Poradnik stylistyki rzęs; A lashes professional, 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here