peeling kawitacyjny
Fot.: Unsplash.com

Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczania skóry ultradźwiękami. Działanie na wilgotną skórę aparatem generującym fale ultradźwiękowe powoduje efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy maleńkie pęcherzyki wypełnione gazem, które pod wpływem ultradźwięków pękają, usuwając martwy naskórek i eksponując głębsze, odmłodzone warstwy skóry. Wskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego jest wygładzenie skóry, oczyszczenie porów oraz lepsze jej ukrwienie i dotlenienie.

Czym jest peeling kawitacyjny?

efekty kawitacji
Fot.: Pexels.com

Peeling kawitacyjny to bezdotykowe i bezbólowe oczyszczanie twarzy, dające efekt odświeżenia i odmłodzenia skóry, a także przygotowujące skórę na dogłębne wchłanianie preparatów pielęgnacyjnych. Jest to doskonała alternatywa dla manualnego oczyszczania twarzy, niewskazanego dla osób z wrażliwą cerą. Peeling kawitacyjny to przyjemny i bezbolesny zabieg, generujący szereg korzyści dla skóry. Jego efektem jest dogłębne oczyszczenie skóry i intensyfikacja działania preparatów aplikowanych na skórę. Cera odzyskuje piękny, zdrowy koloryt i blask, drobne zmarszczki wygładzają się a dzięki stymulacji syntezy włókien kolagenowych i pobudzeniu mikrokrążenia, skóra podlega remodelingowi i odmłodzeniu.

W zabiegu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, czyli gwałtownej przemiany z fazy ciekłej z gazową, spowodowaną obniżeniem ciśnienia. Wilgotna skóra poddawane jest działaniu ultradźwięków, co prowadzi do powstania mikroskopijnych pęcherzyków, rozpadających się i usuwających martwy naskórek. Zabieg peelingu kawitacyjnego wykonywany jest przede wszystkim na twarzy, ale to nie jedyna lokalizacja zabiegu. Można go także wykonać na dekolcie czy plecach.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny wykonywany jest w celu:

  • oczyszczenia skóry twarzy
  • likwidacji zaskórników i rozszerzonych porów
  • odzyskania blasku i kolorytu poszarzałej skóry
  • sterylizacji skóry
  • redukcji zmian trądzikowych
  • dotlenienia i pobudzenia skóry do odnowy.

Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny to całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny zabieg. Nie wymaga znieczulenia, nie jest ponadto konieczne żadne specjalne przygotowanie do badania. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana z makijażu i innych zanieczyszczeń, a następnie zwilżana. Specjalne urządzenie przykładane jest do powierzchni twarzy, wywołując zjawisko kawitacji i usuwania martwego naskórka. Po zabiegu skóra jest osuszana i aplikowany jest preparat o działaniu odżywczym. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, objaw ten ustępuje samoistnie w ciągu 24 godzin. W związku z tym, że skóra po zabiegu staje się bardziej wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego, zalecane jest stosowanie filtrów UV przez 2 – 3 tygodnie po zabiegu.

Peeling kawitacyjny może być stosowany na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach. Optymalna liczba zabiegów to 5, powtarzanych co tydzień. Następnie w celu podtrzymania efektu warto wykonywać zabieg raz w miesiącu. Obecnie dostępne są w sprzedaży kompaktowe urządzenia do peelingu kawitacyjnego, zatem zabieg ten można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Efekty peelingu kawitacyjnego

wskazania do kawitacji
Fot.: Unsplash.com

Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego przyczynia się do wygładzenia i rozjaśnienia skóry. Dzięki usuwaniu martwego naskórka, skóra jest gładka w dotyku i doskonale wchłania wszystkie związki aktywne kosmetyków. Z kolei oczyszczanie porów przekłada się na ograniczenie powstawania zaskórników czy zmian ropnych. Poszerzone pory ulegają zwężeniu, normalizuje się wydzielanie sebum, skóra dłużej zachowuje świeżość i nienaganny wygląd. Pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy, skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, jest lepiej nawilżona, przez co drobne zmarszczki są mniej widoczne.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Peelingu kawitacyjnego nie wykonuje się w przypadku:

  • ostrego zapalenia zatok
  • stanów zapalnych na skórze
  • ciąży
  • choroby nowotworowej
  • epilepsji
  • chorób autoimmunologicznych
  • rozrusznika serca lub zastawek
  • ropnych zmian trądzikowych.

Bibliografia:

Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej; Białystok, 2014

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here