pedicure
Fot.: Unsplash.com

Pedicure to zabieg pielęgnujący stopy i nadający im estetyczny, zadbany wygląd. Polega na wymoczeniu stóp w pielęgnującej kąpieli, usunięciu skórek wokół paznokci i opiłowania płytki paznokciowej. Zwieńczeniem zabiegu jest pomalowanie paznokci lakierem oraz aplikacja mocno odżywczego kremu.

Na czym polega pedicure tradycyjny?

Pedicure tradycyjny to podstawowy zabieg pielęgnujący stopy, który zapewnia natychmiastowe uczucie gładkości i świeżości stóp. Stanowi podstawę dbałości o stopy i może być wstępem do zabiegów stylizacji paznokci u stóp.

zabiegi na stopy
Fot.: Unsplash.com

Pedicure tradycyjny obejmuje swym zasięgiem zarówno paznokcie, jak i skórę stóp. Taka kompleksowa dbałość o kondycję stóp to nie tylko doskonały efekt wizualny, ale także doskonała profilaktyka wielu powszechnych problemów podologicznych – wrastających paznokci, popękanej skóry na piętach czy odcisków. Pedicure tradycyjny trwa ok 90 minut i dla optymalnego efektu zadbanych stóp powinien być wykonywany raz w miesiącu.

Pierwszym etapem zabiegu jest ciepła kąpiel stóp, co ma na celu zmiękczenie naskórka i łatwiejsze jego usuwanie. W celu pozbycia się zrogowaciałego naskórka wykorzystywane są specjalne frezarki. Kolejny etap to skrócenie i opiłowanie płytki paznokciowej, a następnie usunięcie skórek. Na koniec paznokcie stóp malowane są lakierem, a w stopy wcierany jest preparat odżywczy. Zabieg pedicure tradycyjnego może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w celu:

  • zapewnienia stopom zadbanego, higienicznego wyglądu
  • usunięcia zrogowaciałej skóry
  • profesjonalnego zadbania o paznokcie tak, by nie generować ich wrastania

Zabieg pedicure tradycyjnego nie jest wykonywany, gdy na stopach zlokalizowane są infekcje, rany, zmiany grzybicze oraz stany alergiczne skóry.

Pedicure hybrydowy polega na wykonaniu pielęgnującej kąpieli stóp, usunięciu zrogowaciałego naskórka oraz usunięciu skórek wokół paznokci. Kolejnym etapem jest nałożenie na paznokcie bazy, którą utwardza się pod lampą UV. Podobną procedurę stosuje się po nałożeniu lakieru. Efekt? Niespotykana dotąd trwałość lakieru do paznokci, wspaniale eksponujących się na tle profesjonalnie zadbanych stóp.

Na czym polega zabieg pedicure specjalistycznego?

Pedicure specjalistyczny to pielęgnacja i leczenie stóp jednocześnie. Zabieg tego typu rozwiązuje najczęstsze problemy podologiczne – odciski, nagniotki, pęknięte pięty czy wrastające paznokcie. Pedicure specjalistyczny polega na użyciu specjalistycznych frezarek, które skutecznie usuwają wspomniane problemy.

Pedicure specjalistyczny umożliwia kompleksową pielęgnację i terapię stóp. Zabieg usuwa zrogowaciałą i popękaną skórę na piętach, bolesne odciski oraz wrastające paznokcie, które generują znaczny ból i ryzyko zakażenia. Pedicure specjalistyczny pozwala także zachować świeżość stóp osobom cierpiącym na nadpotliwość stóp. Taki pedicure leczniczy poprawia zarówno wygląd stóp, jak i komfort chodzenia.

pedicure leczniczy
Fot.: Unsplash.com

Zabieg pedicure specjalistycznego rozpoczyna się od aromatycznej kąpieli stóp, mającej na celu zmiękczenie stóp. Następnie przy użyciu specjalistycznej frezy nadawany jest optymalny kształt paznokciom oraz ścierany jest zrogowaciały naskórek, odciski i zgrubienia. Końcowym etapem jest peeling i aplikacja odżywczego kremu. Dzięki takiej kombinacji zabiegów stopy są zadbane, piękne i pozbawione istotnych problemów natury podologicznej.

Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach, z zachowaniem wszystkich zasad antyseptyki. Pedicure specjalistyczny powinien być przeprowadzany systematycznie i wspomagany domową pielęgnacją.

Pedicure specjalistyczny wykonywany jest w celu:

  • usuwania odcisków, nagniotków i modzeli
  • usuwania zrogowaciałej, pękającej skóry
  • likwidacji nadmiernej potliwości stóp
  • usuwania wrastających paznokci
  • zniwelowania suchości i nadmiernego rogowacenia skóry stóp
  • pielęgnacji stopy cukrzycowej

Pedicure specjalistyczny nie jest wykonywany w przypadku otwartych ran lub infekcji stóp, a także przy nieunormowanej stopie cukrzycowej.

Bibliografia:

Ćwiczenia z kosmetologii pielęgnacyjnej; Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here