osocze bogatopłytkowe
Fot.: Pexels.com

Wampirzy lifting to innowacyjna metoda biostymulacji komórek skóry, wykorzystująca osocze bogatopłytkowe pacjenta. Ogromna zawartość czynników wzrostu intensywnie pobudza procesy odnowy skóry, co manifestuje się znaczną gładkością, elastycznością i odmłodzeniem skóry. Autologiczna Odnowa Komórkowa wspomaga bowiem produkcję kolagenu przez fibroblasty, aktywację mezenchymalnych komórek macierzystych, regenerację komórek i proces neoangiogenezy (czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych). Po pobraniu krwi żylnej od pacjenta, następuje jej odwirowanie i uzyskanie osocza, które po oddaniu aktywatora stymulującego syntezę czynników wzrostu jest wstrzykiwane w skórę.

Czym jest osocze bogatopłytkowe i fibryna?

wskazania do wampirzego liftingu
Fot.: Unsplash.com

Osocze i fibryna to preparaty pozyskiwane na drodze odwirowania krwi pobranej od pacjenta. W ten sposób otrzymać można całkowicie naturalny, niezwykle skuteczny koncentrat odmładzający. Osocze bogatopłytkowe zawiera płytki krwi, czynniki wzrostu, cytokiny czy witaminy. Preparat fibryny posiada dodatkowo usieciowane włókienka fibrynowe, co oznacza, że wykazuje bardziej długotrwałe działanie. Powstanie trójwymiarowej siatki włókien fibryny zapewnia powolne i stopniowe uwalnianie związków aktywnych.

Główne zalety osocza bogatopłytkowego

Główną zaletą zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest całkowita, 100% biokompatybilność uzyskanego osocza bogatopłytkowego. Brak alergizacji, podrażnień, nietolerancji to bardzo istotna cecha zabiegu, gwarantująca jego bezpieczeństwo nawet u osób ze skłonnością do alergii. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym cechuje także znaczna skuteczność – „wampirzy lifting” zdobył uznanie na całym świecie właśnie z racji spektakularnego odmłodzenia skóry.

Osocze bogatopłytkowe jest wyjątkowy z racji wszechstronnego zastosowania w przypadku szeregu problemów natury estetycznej. Daje efekt wygładzenia zmarszczek i fałdów, przyspiesza gojenie skóry, poprawia jej ukrwienie i pomaga odzyskać blask, napięcie i zdrowy koloryt. Inne efekty to remodeling włókien kolagenowych oraz poprawa gęstości i faktury skóry. Pobudzenie fizjologicznych mechanizmów naprawczych skóry bez jakiegokolwiek udziału substancji syntetycznych to niewątpliwie innowacja na rynku zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystanie potencjału upiększającego i odmładzającego własnego organizmu doceni z pewnością każdy pacjent, jako najnowszy trend modyfikacji wyglądu oferowany przez profesjonalistów.

Na czym polega zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Przed zabiegiem z osoczem – jak przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej – konieczna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem. Sam zabieg rozpoczyna się od pobrania kilkunastu ml krwi, która jest odwirowywana w celu pozyskania osocza lub fibryny. Następnie pozyskany w ten sposób materiał jest wstrzykiwany w wybrane partie skóry. Skóra jest wcześniej znieczulona kremem.

Zabieg inicjuje procesy remodelingu skóry już w 48 godzin od iniekcji osocza, niemniej jednak na efekty należy poczekać ok. 2 tygodni. Optymalnie zaleca się przeprowadzenie serii 3 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Zabieg trwa około 30 minut.

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, ale objaw ten przemija samoczynnie. Przez dwa tygodnie po zabiegu konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce, sauny i solarium.

Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

efekty osocza bogatopłytkowego
Fot.: Unsplash.com

Najważniejsze zastosowania zabiegu z fibryną lub osoczem to:

  • rewitalizacja skóry: wiotkiej, przesuszonej, poszarzałej i zmęczonej
  • regeneracja skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej
  • walka z oznakami starzenia: bruzdami, zmarszczkami, zmniejszoną gęstością skóry
  • łysienie androgenowe
  • wypełnienie blizn potrądzikowych
  • rewitalizacja szyi, dłoni i dekoltu
  • usuwanie kurzych łapek i cieni pod oczami.

Przeciwwskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z osoczem czy fibryną jest ciąża i okres karmienia piersią, choroby krwi, stosowanie leków wydłużających czas krzepnięcia oraz nowotwory. Zabiegu nie można także wykonać w przypadku infekcji skóry, zlokalizowanych na obszarze poddawanym zabiegowi.

Bibliografia:

Kurek M., Osocze bigatopłytkowe a proces starzenia się skóry; Puls Uczelni 2012

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here