manicure
Fot.: Unsplash.com

Manicure to zabieg zapewniający nienaganny wygląd paznokciom i dłoniom. To coś więcej niż tylko pomalowanie paznokci – to kompleksowy zabieg pielęgnacyjny, mający na celu opiłowanie i wygładzenie płytki paznokciowej i usunięcie skórek. Odpowiednio wykonany manicure minimalizuje ryzyko łamliwości paznokci.

Na czym polega zabieg manicure tradycyjnego?

pielęgnacja paznokci
Fot.: Unsplash.com

Manicure tradycyjny to zabieg mający na celu zarówno nadanie dłoniom i paznokciom estetycznego wyglądu, jak również odżywienie dłoni i paznokci. Poprawia to kondycję dłoni i stanowi doskonały wstęp do ozdobienia paznokci lakierem. Manicure tradycyjny to zabieg kompleksowo dbający o całe dłonie: płytkę paznokciową, skórki wokół paznokci i skórę dłoni. Efektem jest nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie paznokci i dłoni. Już sam efekt pielęgnacyjny znacznie poprawia wygląd rąk, a efekt ten zwieńczany jest nałożeniem na paznokcie pięknego koloru.

Manicure tradycyjny to szereg następujących po sobie zabiegów, pomyślanych w taki sposób, by zadbać kompleksowo o wszystkie aspekty pięknego i zdrowego wyglądu dłoni i paznokci. Pierwszym etapem jest zmiękczająca i nawilżająca kąpiel dłoni, po której następuje nawilżenie dłoni kosmetykiem do rąk i usunięcie skórek. Kolejny etap to opiłowanie płytki paznokcia, nałożenie bazy zapobiegającej przebarwieniom i pomalowanie paznokci lakierem. Zabieg jest przyjemny i trwa około 45 minut. Dla optymalnego efektu zadbanych dłoni warto powtarzać go co 7- 10 dni.

Wskazania do manicure tradycyjnego

Manicure tradycyjny wykonywany jest w celu:

  • wzmocnienia, odżywienia i nadania optymalnego kształtu płytce paznokciowej
  • nadania paznokciom estetycznego wyglądu przez usuniecie skórek i pomalowanie paznokci na wybrany kolor
  • odżywienia skóry rąk
  • nadania estetycznego wyglądu dłoniom mężczyzny.

Przeciwwskazania do manicure tradycyjnego

Manicure tradycyjnego nie wykonuje się w przypadku:

  • stanów ropnych i zapalnych przy paznokciu
  • grzybicy paznokci
  • znacznego uszkodzenia płytki paznokciowej.

Manicure hybrydowy – piękne dłonie na dłużej

Wykonywanie tradycyjnego manicure może być czasochłonne, gdyż wymaga częstych poprawek. Doskonałą alternatywą jest manicure hybrydowy, dający estetyczny efekt i imponującą trwałość.

Manicure hybrydowy to zabieg malowania i stylizacji paznokci z wykorzystaniem specjalnego preparatu utwardzanego pod lampą UV. Malowana jest płytka paznokcia, zabieg nie generuje więc uszkodzeń paznokci. Efekt jest bardzo naturalny, kolor jest nasycony i lśniący. Wykorzystanie trwałych lakierów hybrydowych umożliwia stworzenie nienagannego efektu końcowego. Manicure hybrydowy wskazany jest paniom które chcą zapewnić paznokciom perfekcyjny wygląd na dłużej, bez osłabiania płytki paznokcia. Zabiegu manicure hybrydowego nie wykonuje się na zmienionej chorobowo płytce paznokcia (grzybica) oraz przy znacznym rozwarstwieniu lub nierówności płytki paznokciowej.

manicure hybrydowy
Fot.: Unsplash.com

Manicure hybrydowy to trwały sposób malowania paznokci – efekt utrzymuje się do dwóch tygodni. Manicure tego typu nie uszkadza ani nie osłabia paznokcia, ponadto nie wymaga zapuszczenia paznokci- równie efektownie wygląda na krótszych paznokciach. Zabieg może być powtarzany tak często, jak tylko zajdzie potrzeba. Naturalny wygląd paznokcia, połysk i brak odprysków czynią z tego zabiegu doskonałą formę dbania o paznokcie.

Po spiłowaniu płytki paznokcia w celu nadania jej pożądanego kształtu i usunięciu skórek, na paznokcie nakłada się bazę, utwardzaną następnie w lampie UV. Kolejnym etapem jest nałożenie lakieru, także utwardzanego pod lampą. Ostatni etap zabiegu to pomalowanie paznokci nabłyszczaczem. Zmywanie manicure hybrydowego jest możliwe jedynie specjalnym zmywaczem acetonowym.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

W związku z tym, że podczas wykonywania manicure hybrydowego stosowane jest źródło promieniowania UV, zasadne jest pytanie o bezpieczeństwo wykonywania takiego zabiegu. Rzeczywiście – zbyt częste wykonywanie manicure hybrydowego może zwiększać ryzyko rozwoju zmian nowotworowych, ale nie znaczy to, że konieczna jest rezygnacja z zabiegu. Wystarczy na 20 minut przed zabiegiem zaaplikować na dłonie filtr anty UV.

Bibliografia:

Ćwiczenia z kosmetologii pielęgnacyjnej; Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here