HIFU II
Fot.: Pexels.com

Wiotka skóra na ciele, podwójny podbródek, zaburzony owal i rozmyte kontury twarzy? Dziś to nie problem – wystarczy bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny zabieg HIFU II. To gwarancja długotrwałego i naturalnego efektu odmłodzenia. HIFU to nieinwazyjna technologia odmładzająca pozwalająca na ujędrnienie skóry i poprawę owalu twarzy.

Czym jest technologia HIFU?

HIFU II to nieinwazyjny i bezbolesny, a zarazem skutecznym zabiegu anti – aging. Wykorzystanie fal ultradźwiękowych w najgłębszych warstwach skóry prowadzi do długotrwałego liftingu. HIFU II ujędrni także wiotką skórę na dowolnym obszarze ciała i umożliwi miejscowe modelowanie sylwetki na drodze redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to zatem uniwersalny zabieg medycyny estetycznej, pozwalający kompleksowo zadbać o twarz i ciało.

ultradźwięki
Fot.: Pexels.com

Aparatura emituje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które pozwalają na uzyskanie kontrolowanego efektu koagulacji, czyli obkurczenia włókien kolagenowych. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek i uelastycznienie skóry twarzy i ciała. Co najważniejsze – jest to całkowicie nieinwazyjna technologia, nie powodująca naruszenia ciągłości skóry, a pomimo to oddziałująca nawet na poziomie skóry właściwej czy tkanki podskórnej.

Ta światowa rewolucja w zakresie medycyny estetycznej dedykowana jest spektakularnemu odmłodzeniu twarzy i ciała, gwarantującemu bardzo naturalny efekt. Nie staniesz się więc ofiarą widocznych gołym okiem manipulacji w wyglądzie twarzy – staniesz się po prostu młodsza wersją siebie.

Efekty zabiegu HIFU II to m. in.:

 • poprawienie owalu twarzy
 • likwidacja drugiego podbródka
 • uniesienie brwi
 • likwidacja wiotkiej dolnej powieki
 • redukcja zmarszczek wokół oczu, ust i na czole
 • lifting policzków
 • poprawa linii żuchwy
 • odmłodzenie dekoltu i szyi
 • likwidacja wiotkiej skóry na problematycznych obszarach ciała: nad kolanami, na ramionach czy udach
 • miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej
 • modelowanie sylwetki
 • przywrócenie jędrności powłok brzusznych po porodzie

Zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU II to skuteczne, całkowicie bezbolesne i nie wymagające rekonwalescencji odmładzanie. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności, bez konieczności rekonwalescencji. A cała magia odmładzania odbywa się w najgłębszych warstwach skóry, całkowicie dyskretnie. Z dnia na dzień efekt będzie coraz bardziej zauważalny, utrzymując się przez wiele miesięcy.

Jak przebiega zabieg HIFU II?

Zabieg HIFU II to bezbolesna i nieinwazyjna procedura, sprowadzająca się przykładania głowicy aparatu do wybranych obszarów skóry. Specjalnie wyprofilowane, niewielkie głowice pozwalają wykonać zabieg na obszarze twarzy. Wówczas wskazaniem do zabiegu może być chęć redukcji zmarszczek z okoli czoła, oczu czy ust, poprawa owalu twarzy i redukcja podwójnego podbródka czy „chomików”, a także lifting powiek czy uniesienie brwi. Z kolei wykorzystanie większej głowicy pozwala na szybkie przeprowadzenie zabiegu na większych obszarach ciała. Wówczas zabieg wykonywany jest w celu modelowania wybranych partii ciała na drodze ujędrnienia skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Na skórę nakładany jest żel izolujący. Głowica aparatu przykładana jest miejsce w miejsce, a aparatura generuje „strzały” energii. Cała procedura trwa kilkadziesiąt minut. Zazwyczaj zadowalający efekt osiągnąć można już po jednym zabiegu, natomiast w przypadku znacznej wiotkości skóry warto wykonać 2 – 3 zabiegi w odstępach 1 – 3 miesięcy. Przebudowa struktury skóry trwa kilka tygodni i po tym czasie ocenić można ostateczny efekt zabiegu. Efekty utrzymują się przez około 18 miesięcy i po tym czasie można powtórzyć zabieg HIFU II.

Przygotowanie do zabiegu i postępowanie pozabiegowe

przebieg zabiegu HIFU
Fot.: Pexels.com

Przygotowanie do zabiegu HIFU II nie jest konieczne. Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja z dermatologiem, podczas której wykluczana jest obecność jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu. Skóra po zabiegu HIFU II może być lekko zaczerwieniona, jednak objaw ten ustępuje samoistnie po kilku godzinach. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać podrażniania skóry, intensywnego wysiłku fizycznego, a także narażania skóry na wysokie lub niskie temperatury.

Przeciwwskazania i efekty uboczne

Zabieg HIFU II nie może być wykonany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Inne przeciwwskazania to występowanie stanów zapalnych, infekcji czy ran na skórze w miejscu zabiegowym, a także zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nowotworowe czy metalowe implanty w okolicy zabiegowej.

Bibliografia:

Radziejewska – Choma I. i in., Lifting ultradźwiękami – technologia HIFU; Aesthetica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here